Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neměl na nájem, tak si nechal napůjčovat desítky tisíc, které nesplácel

Pořádně zamotaný případ dvou podvodníků má teď na stole ostravská kriminálka. Třiadvacetiletý muž neměl na nájem a tak se domluvil s o tři roky mladším mužem na vyřízení úvěrů. Napůjčoval si 80 tisíc korun, peníze si rozdělili a splátky neplatili.

Pro policisty je to doslova jako rozplétání jednotlivých nitek zamotaného kllubíčka. Třiadvacetiltý muž zvažoval, jak získat peníze na úhradu podnájmu a měl se domluvit s o tři roky mladším mužem, který se měl nabídnout, že za něj vyřídí úvěry.

Soňa Štětínská, policejní mluvčí: "Mělo se tak stát, přičemž společnostem, které několik úvěrů v celkové výši téměř 80 000 korun schválily a vyplatily, byly předloženy nepravdivé informace například o výši příjmu. A samozřejmě, schválené úvěry nebyly následně spláceny."

Součástí vyšetřování je také linie rozdělení si peněz z poskytnutých úvěrů. Policisté totiž zatím neví, v jakém poměru se dvojice rozdělila a jestli si náhodou mladší z dvojice, který úvěry sjednával, nenechal mnohem víc peněz. Třiadvacetiletý muž na kterého byly půjčky napsány totiž policistům tvrdí, že na kontě nemá ani hotovost, ani slíbené peníze.

Soňa Štětínská, policejní mluvčí: "Policejní komisař sdělil dvojici obvinění pro trestný čin podvodu spáchaný formou spolupachatelství. Součástí pokračujících úkonů trestního řízení je samozřejmě shromažďování dalších podkladů, jejich prověření stejně jako prověření souvisejících informací a dokumentace jednání obou mužů."
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Státní zdravotní ústav, p.o. - pobočka Brno

od 26 290 do 45 250 Kč/měsíc

Detail

HARTAVBUD.CZ s.r.o. - okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Blížkovice

od 7 113 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků