Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neměl na nájem, tak si nechal napůjčovat desítky tisíc, které nesplácel

Pořádně zamotaný případ dvou podvodníků má teď na stole ostravská kriminálka. Třiadvacetiletý muž neměl na nájem a tak se domluvil s o tři roky mladším mužem na vyřízení úvěrů. Napůjčoval si 80 tisíc korun, peníze si rozdělili a splátky neplatili.

Pro policisty je to doslova jako rozplétání jednotlivých nitek zamotaného kllubíčka. Třiadvacetiltý muž zvažoval, jak získat peníze na úhradu podnájmu a měl se domluvit s o tři roky mladším mužem, který se měl nabídnout, že za něj vyřídí úvěry.

Soňa Štětínská, policejní mluvčí: "Mělo se tak stát, přičemž společnostem, které několik úvěrů v celkové výši téměř 80 000 korun schválily a vyplatily, byly předloženy nepravdivé informace například o výši příjmu. A samozřejmě, schválené úvěry nebyly následně spláceny."

Součástí vyšetřování je také linie rozdělení si peněz z poskytnutých úvěrů. Policisté totiž zatím neví, v jakém poměru se dvojice rozdělila a jestli si náhodou mladší z dvojice, který úvěry sjednával, nenechal mnohem víc peněz. Třiadvacetiletý muž na kterého byly půjčky napsány totiž policistům tvrdí, že na kontě nemá ani hotovost, ani slíbené peníze.

Soňa Štětínská, policejní mluvčí: "Policejní komisař sdělil dvojici obvinění pro trestný čin podvodu spáchaný formou spolupachatelství. Součástí pokračujících úkonů trestního řízení je samozřejmě shromažďování dalších podkladů, jejich prověření stejně jako prověření souvisejících informací a dokumentace jednání obou mužů."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy