Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena si na poště přivlastnila nalezených 26 tisíc korun, zapomněla je tam 80letá stařenka

O 26 tisíc korun přišla osmdesátiletá stařenka poté, co peníze omylem zapomněla spolu se svými věcmi na poště ve Frýdku-Místku. Odložené obálky se zmocnila šedesátiletá žena. Nedošlo jí, co se může stát. netrvalo to dlouho a peníze si přišli vyzvednout policisté.

80letá stařenka vyrazila v pondělí ráno na poštu ve Frýdku-Místku. Vyzvedla si tam 26 tisíc korun v hotovosti. Peníze si vložila do průhledné obálky spolu s dalšími věcmi. Zřejmě kvůli roztržitosti ale vše zapomněla na místě. V obálce navíc měla platební karty a občanský průkaz.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: Odložené obálky si všimla 60letá žena, která si nalezenou věc měla ponechat a z budovy odejít. Na základě operativní činnosti se Frýdeckomísteckým policistům podařilo starší ženu ustanovit a po pár hodinách již klepali na dveře jejího bytu. Podezřelá se ke svému jednání přiznala a obálku i s celým jejím obsahem předala policistům. Paní k celé věci uvedla, že si nalezenou částkou chtěla přilepšit a splatit část svých dluhů. Tím, že nalezenou věc nevrátila, se dopustila přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy trestní zákoník za toto jednání stanoví horní hranici trestní sazby až na dvě léta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy