Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena si na poště přivlastnila nalezených 26 tisíc korun, zapomněla je tam 80letá stařenka

O 26 tisíc korun přišla osmdesátiletá stařenka poté, co peníze omylem zapomněla spolu se svými věcmi na poště ve Frýdku-Místku. Odložené obálky se zmocnila šedesátiletá žena. Nedošlo jí, co se může stát. netrvalo to dlouho a peníze si přišli vyzvednout policisté.

80letá stařenka vyrazila v pondělí ráno na poštu ve Frýdku-Místku. Vyzvedla si tam 26 tisíc korun v hotovosti. Peníze si vložila do průhledné obálky spolu s dalšími věcmi. Zřejmě kvůli roztržitosti ale vše zapomněla na místě. V obálce navíc měla platební karty a občanský průkaz.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: Odložené obálky si všimla 60letá žena, která si nalezenou věc měla ponechat a z budovy odejít. Na základě operativní činnosti se Frýdeckomísteckým policistům podařilo starší ženu ustanovit a po pár hodinách již klepali na dveře jejího bytu. Podezřelá se ke svému jednání přiznala a obálku i s celým jejím obsahem předala policistům. Paní k celé věci uvedla, že si nalezenou částkou chtěla přilepšit a splatit část svých dluhů. Tím, že nalezenou věc nevrátila, se dopustila přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy trestní zákoník za toto jednání stanoví horní hranici trestní sazby až na dvě léta.
STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků