Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zahájili dopravně-bezpečnostní akce. Potrvají celé prázdniny

Začínají prázdniny a to znamená každým rokem zvýšený provoz na silnicích a větší pohyb dětí na ulicích. Proto policisté každoročně v tomto období rozjíždějí dopravně bezpečnostní akce a zároveň zintenzivňují i běžný dohled na silnicích. Narazit na ně můžete kdekoliv v celém našem kraji.

Už od pátku 26. června můžete kdekoliv v našem kraji, potkat na silnicích mnohem častěji policejní hlídky, které se zaměřují na bezpečnost silničního provozu. Začíná totiž období, kdy podle statistik přibývá nehod. Souvisí to samozřejmě se začátkem prázdnin a odjezdy lidí na dovolenou.  

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MS kraje: "Tyto akce probíhají každoročně. Lidé vyjíždějí hned první den na začátku prázdnin, takže my vždy očekáváme zvýšený provoz."

Akce "Bezpečně o prázdninách" probíhá po celém území naší země. Jejím cílem je zajistit bezpečnost na komunikacích, policisté se budou snažit ovlivnit nekázeň řidičů a upozornit je, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní.

René Klímek, dopravní policie PČR MS kraje: "Akce má zejména preventivní charakter. Budeme se zaměřovat na kontrolu předepsané rychlosti, věnování se řízení, zákazu telefonování a na alkohol za volantem." 

Řidiči o zvýšené hustotě provozu na začátku prázdnin většinou dobře vědí a jízdu tomu často přizpůsobují. Nad dálnicemi bude dokonce létat i vrtulník, který bude monitorovat situaci v provozu a dokumentovat některé přestupky. Policisté zapojí také motorky. Buďte tedy opatrní, ať se vyhnete nejen pokutám, ale hlavně nehodám. 

Témata: policie,  klimek
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků