Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky policistů hledaly v Havířově pohřešovanou ženu

AKTUALIZOVÁNO: Žena byla ve středu 22. července bohužel nalezena mrtvá, potvrdila to krajská policejní mluvčí Eva Michalíková. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rozsáhlá pátrací akce se koná po celé sobotní odpoledne v Havířově. Minimálně 3 desítky policistů prohledávají lokalitu poblíž řeky Lučiny. Nasazeni byli také psovodi a zvažuje se i vyslání dronů.

Jak TV Polar zjistila přímo na místě akce, pohřešovanou je žena středního věku. Ta figuruje v celostátní databázi pohřešovaných osob od pátku. V neděli by měla slavit 43 let.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Mohu potvrdit, že v Havířově pátráme po pohřešované ženě. V pátek okolo 6 hodiny ranní odešla z místa svého bydliště a do současné doby se nevrátila. V době odchodu měla při sobě klíče od bytu a doklady s peněženkou. Měla být oblečena: modré rifle, bílo-růžové botasky zn. ADIDAS, velikost 37 a na zádech červený batoh s reflexním páskem. Tímto žádáme veřejnost, která by mohla přispět jakékoliv informace k pohřešované ženě, aby se obrátila na linku 158. Za poskytnuté informace předem děkujeme." 

Popis osoby: zdánlivý věk 42 let, 160 cm vysoké štíhlé postavy, blond vlasy a hnědé oči

Policie určila její možnou polohu podle poslední pozice mobilního telefonu. Vzhledem k větší vzdálenosti mezi jednotlivými vysílači to však byla pozice pouze orientační. Policisté proto musí prohledávat poměrně rozsáhlé území. 

Do méně přístupných míst kolem řeky byli vpuštěni psi. Z výšky by lokalitu měly prohledávat policejní drony. 

Všechny informace z terénu se sbíhají u velitele akce ve štábním vozidle. Policisté mají u sebe GPS vysílače, aby mělo velení přesný přehled o prohledaných úsecích a místech, která ještě propátrána nebyla. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy