Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Artur uvízl v kanalizaci. Na svobodu staršímu pejskovi pomohli hasiči

Když se z kanalizace v Hornické ulici v havířovské městské části Prostřední Suchá začalo ozývat zoufalé kňučení, lidé zbystřili a po chvíli přivolali hasiče. V kanále byl totiž uvězněný pes.

Záchranná akce se konala ve čtvrtek. Majitel Artura hledal ztraceného psího přítele už od čtvrtečního rána, kdy se zaběhl. Když viděl zasahující hasiče, došlo mu, koho zachraňují, a netrpělivě s nimi čekal na jeho vysvobození. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Kňučení uslyšel zřejmě až po několika desítkách minut uvěznění svědek, který ihned zavolal na tísňovou linku hasičů. Do Hornické ulice tak vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Havířov a Ostrava-Zábřeh, ta s technickým kontejnerem, plným moderního vybavení. Menší pejsek neidentifikovatelné rasy nejprve vnikl ve čtvrtek ráno zvenku do vodorovné betonové roury a prolezl jí několik metrů, ale už nedokázal vycouvat ven a jen nešťastně vysílením kňučel. Vodorovná kanalizace, kde pejsek skončil, ústila zhruba po devíti metrech do svislé kanálové vpusti pod asfaltovou silnicí. Artur se ozýval z místa, které bylo blízko této vpusti, což hasiči zkontrolovali pomocí štěrbinové kamery. Poté, co pročistili zaneřáděný kanál, se jej snažili do kanálové vpusti nalákat konejšivými hlasy, ale to moc nezabralo."

Hasiči ale řešení našli. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Blíž ke svislé kanálové vpusti jej pomalu posunovali nejprve nastavovacími stojkami Holmatro, pak i pomocí savice (která byla širší než stojky), zapůjčené vodárenskou společností. Pejsek nakonec hasičům pomohl sám, když se posunul posledních několik centimetrů plastovým vývodem až do kanálové vpusti, i když mu z vodorovné roury čouhala pouze hlava. Nejvyšší z hasičů s dlouhýma rukama, jištěný lanem, se pro něj úzkým otvorem dolů natáhl, opatrně ho uchopil za srst za hlavou, a tak jej zachránil. Na čtyřnohém tvoru nebyla po vytažení na zemský povrch patrná žádná zranění, pouze viditelné vyčerpání."

Majitel si svého psa pak s vděčností rychle odnesl domů umýt a nakrmit.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

OK Třebestovice, a.s.

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

MUDORS-PRAG provou Uzeniny PB

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Brno, Měšťanská 21, příspěvková organizace

od 14 600 do 15 970 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků