Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Slezské Harty havaroval vírník. Na pomoc zraněným spěchali záchranáři

K havarovanému vírníku u Slezské Harty byly záchranné složky vyslány v neděli odpoledne.

Do akce vyrazili zdravotníci záchranné služby, hasiči a policisté. Je možné, že nehodu budou vyšetřovat i specialisté na letecké nehody. 

Prvotně byli hlášeni dva zranění. Lehčí zranění ale měl utrpět jen pilot, jeho spolucestující vyvázla bez zranění.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Byla ohlášena nehoda vírníku. K zásahu byla vyslána posádka záchranné služby z Bruntálu a z ostravské základny vzlétl vrtulník."

Okolnosti, za jakých k nehodě ultralehkého malého vrtulníku, který nestartuje a nepřistává kolmo, zatím nebyly upřesněny. Pilot se zřejmě se strojem dostal do potíží a dokázal s ním nouzově přistát, byť byl vírník při tom značně poškozen. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Kolem půl třetí odpoledne přijali policisté oznámení o havárii vírníku. Policisté vyjeli neprodleně na místo, které uvedl volající. Jednalo se o neobydlenou, volnou plochu v katastru Razové na Bruntálsku (poblíž vodní nádrže Slezská Harta). Policisté zajistili místo i havarované letadlo, u pilota provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Osádku vírníku tvořili pilot, který neutrpěl vážnější zranění, a žena, která nebyla zraněna. Policisté začali zjišťovat a dokumentovat okolnosti události, tedy samotné havárie a okolnosti jí předcházející. Pro zjištění příčiny a ověření informací, které se v tomto případě týkají oblasti provozu sportovních létajících zařízení, jsou policisté v úzkém kontaktu s Leteckou amatérskou asociací ČR. V této chvíli nelze vyvozovat jakékoliv finální závěry, ty by měla vyřknout až následně asociace. Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 1 milion korun."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy