Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Životy dvou lidí na Opavsku a Bruntálsku zachránila kvalitní první pomoc svědků

Záchranáři i vrtulník zasahovali v pátek u dvou lidí, kterým selhalo srdce. Nebýt rychlého zásahu zdravotníků a hlavně kvalitně a okamžitě poskytnuté první pomoci, zřejmě by dva muži nemuseli být mezi živými.

Nejprve spěchali záchranáři v pátek ráno do kempu na Bruntálsku. Sedmačtyřicetiletý muž tam upadl do bezvědomí. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí. Týmům ZZS se s pomocí léků i defibrilačních výbojů podařilo obnovit činnost srdce."

Vrtulník ho pak přepravil do ostravské Fakultní nemocnice. Odpoledne pak musel do akce ke stejné události do Velkých Heraltic na Opavsku. V motokrosovém areálu zkolaboval pětapadesátiletý muž.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Také u něj lékařka zjistila selhání srdeční činnosti a týmy zahájily rozšířenou resuscitaci. Úsilí záchranářů bylo nakonec korunováno úspěchem."

Za život ale dvojice mužů nevděčí jen záchranářům, velmi totiž pomohli v obou případech svědci, kteří jim poskytli kvalitní první pomoc.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Právě v situaci zástavy oběhu je kromě okamžitého přivolání ZZS nezbytné zahájit ihned kvalitní srdeční masáž, která výrazně zvyšuje šanci postiženého na přežití."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy