Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

62letý cyklista vjel v Třinci přímo do cesty osobnímu autu, srážku nepřežil

V sobotu ráno vyjížděli záchranáři a policisté ke srážce osobního auta a cyklisty. 62letý muž na kole vjel přímo před osobní auto. I přes rychlou první pomoc svědků bohužel na místě zemřel.

Hodně smutný začátek druhé poloviny léta zažil 25letý řidič osobního vozu Škoda Octavia. V ulici Nádražní v Třinci mu vjel po osmé hodině ráno přímo do cesty 62letý muž na kole. Srážce už bohužel nešlo zabránit.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Po střetu přepadl cyklista přes přední karosérii automobilu a čelní sklo na vozovku a při tomto utrpěl zranění těžkého charakteru."

Ihned po srážce mu svědci poskytli první pomoc a začali ho resuscitovat. Z Ostravy okamžitě vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a na místě pak převzali oživování záchranáři.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaašedesátiletý muž nejevil v okamžiku příjezdu záchranářů žádné známky života. Došlo u něj k selhání vědomí, dechu i krevního oběhu. Týmy ZZS proto ihned započaly s rozšířenou resuscitací. Prováděly nepřímou srdeční masáž, zajistily přístrojem řízenou ventilaci a podávaly léky. Po zhruba dvaceti minutách se podařilo obnovit činnost pacientova srdce, avšak pouze na přechodnou dobu. Záhy došlo opět k zástavě oběhu, kterou se již týmům nepodařilo zvrátit. Tři čtvrtě hodinu trvající snaha o záchranu cyklisty byla marná a zasahující lékař musel nakonec konstatovat jeho smrt. Na místě podlehl poraněním hlavy a trupu."
René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče motorového vozidla negativně, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy na jízdním kole nebyl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových a omamných látek."

Škoda byla po nehodě vyčíslena na 60 tisíc korun. Celou záležitost budou muset navíc teď bedlivě prověřit policisté.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Zda nebyla naplněna skutková podstata přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti."

Policisty teď bude zajímat jak se nehoda přesně stala a proto hledají případné svědky.

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Jakékoli podnětné informace a svědectví přítomných osob k této tragické události, převážně pak způsob jízdy cyklisty i řidiče osobního automobilu před střetem, lze kdykoliv sdělit na linku 158 nebo na kterékoliv policejní služebně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy