Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bohumín organizuje pomoc pro obyvatele vyhořelého domu. Stát a kraj připravuje pro oběti peníze

Město Bohumín, krajský úřad i stát chtějí pomoci obyvatelům vyhořelého domu a finanční pomoc je připravena i pro oběti a jejich rodiny. V budově bohumínské radnice vzniklo krizové centrum, kde se kdokoliv může přijít poradit, co má dělat. Úřad práce je schopen vyplatit okamžitou finanční pomoc. K dispozici je i krizová linka.

Požárem zasažený dům v Bohumíně byl odpojen od plynu i elektřiny. Kromě vyhořelého bytu v 11. patře je obyvatelný i když do několika pater zatekla voda z hašení. V pondělí dům zkoumali odborníci, ale elektřinu zatím zapojit nemohou. Bohumín proto nabízí ubytování v hotelu, což zatím využilo 5 osob. O pomoc mohou lidé požádat přímo na radnici v Bohumíně a nebo si zavolat na krizovou linku 731 531 731. 

Igor Bruzl (ČSSD), místostarosta Bohumína: "Ten dům je promočený, takže v nejbližších dvou, třech dnech tam nelze obnovit dodávku elektrické energie. Ti lidé se sice mohou vrátit do bytů, ale nemohou je plnohodnotně využívat."

Pomoc chystá i MS kraj, který zřídí transparentní účet pro oběti požáru a zastupitelstvo by mělo v nejbližší době schválit dar  pro oběti a pozůstalé. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: "Připravujeme podporu podobně, jak to bylo při tragédii ve FNO. 100 tisíc korun obětem a pozůstalým a 50 tisíc zraněným. Organizujeme i sbírku." 

Pomoc chystá i stát prostřednictvím mediační a probační služby, která disponuje penězi pro oběti trestných činů.

Alena Schillerová (ANO), ministryně financí: "Je hodně pravděpodobné, že se jedná o žhářský útok, takže bude moci být použit fond na oběti trestných činů." 

O okamžitou finanční pomoc mohou lidé v nouzi požádat Úřad práce, který může přispět až 60 tisíci korunami. Detaily poradí zájemcům úředníci v krizovém centru na radnici. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy