Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nakažený starosta, místostarosta, úředníci i obyvatelé. Velké Hoštice na Opavsku se staly dalším ohniskem Covidu-19

23 nakažených ohlásila ve čtvrtek ráno obec Velké Hoštice na Opavsku. Mezi nimi je nejužší vedení obce i několik úředníků. Kvůli karanténě se tak musela zcela uzavřít radnice i knihovna. Minimálně do konce září byly také zrušeny všechny společenské akce v obci.

Jedna oslava narozenin způsobila ve Velkých Hošticích na Opavsku zřejmě pohromu.

Alfons Pospiech, starosta Velkých Hoštic: "Máme v současné době v obci 23 nakažených koronavirem. Z toho 17 má velmi mírný průběh, nikdo nemá nějaký závažný průběh, 6 lidí nemá příznaky žádné."

Postupně se nakazilo nejužší vedení obce, několik úředníků i obyvatelé. Radnice se proto musela uzavřít, podobně jako knihovna.

Alfons Pospiech, starosta Velkých Hoštic: "Já jsem pozitivně testován, místostarosta je také pozitivně testovaný a další dva zaměstnanci obecního úřadu také. Vzhledem k tomu musel jít zbytek obecního úřadu do karantény a tím pádem vlastně náš obecní úřad je dočasně uzavřen. Předpokládáme, že to potrvá tak do konce měsíce."

Úřad s lidmi komunikuje telefonicky i elektronicky, nejnutnější případy vyřizování musí být podle starosty prozatím odloženy.

Alfons Pospiech, starosta Velkých Hoštic: "Po dohodě s pořadateli byly zrušeny všechny kulturně-společenské akce na území naší obce, a to minimálně do konce zář, jako jsou Dožínky, Výstava hroznů, Vojenská ukázka."

Původ nákazy byl zřejmě na oslavě narozenin, které se účasnil místostarosta obce. Hygienici museli poté kontaktovat 59 lidí.

Libor Pospiech, místostarosta Velkých Hoštic: "V době mé účasti na inkriminované akci, kde došlo k možnému přenosu nákazy na účastníky oslavy,jsem nevykazoval žádné příznaky nákazy onemocněním Covid 19 (ztráta čichu a chutě, bolesti hlavy, kašel, bolesti kloubů, horečka). Cítil jsem se jen unavený a přetažený. A kdo z nás v dnešní době není."

Následující týden měl dva večery po sobě zvýšenou teplotu, zašel proto k lékaři a nechal se objednat na kontrolní test, který ukázal pozitivní výsledek. Později byli pozitivně testováni také jeho manželka i nejmladší syn, kteří přitom předtím neměli žádné příznaky a cítili se zdraví.

Libor Pospiech, místostarosta Velkých Hoštic: "Dovolte mi, abych se touto cestou omluvil a mohl se vyjádřit k politováníhodné a velmi nepříjemné situaci, kterou jsem byť neúmyslně a nechtěně, pravděpodobně způsobil. Velká a upřímná omluva patří všem, kterým jsem svým jednáním, kdy jsem celou situaci podcenil, způsobil jakoukoli újmu. Nezbavuji se odpovědnosti za danou situaci. Od prvního okamžiku, kdy jsem se dozvěděl pozitivní výsledek testu, jsem nic nezatajoval a veřejně deklaroval."

Hygienici řeší na Opavsku ještě další podobný případ. V Kravařích se účastnil jeden pozitivně testovaný člověk svatby, na které bylo 70 lidí. Nakažený ale nebyl z Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy