Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tablety pro prvňáčky, památky zdarma i navyšování peněz do sociální oblasti. Lidovci spustili předvolební kampaň

Volby do krajských zastupitelstev už pomalu klepou na dveře. I my sledujeme předvolební dění a další kdo spustil svou kampaň jsou lidovci. Během následujícího měsíce by rádi objeli téměř všechny obce v kraji a osobně probrali s lidmi své plány do budoucna.

Dolní oblast Vítkovice se stala symbolickým místem, odkud vyjedou lidovci rozmlouvat s občany do tří stovek obcí v kraji. Coby současní správci především kulturní, památkové a sociální oblasti mají velké plány i do dalšího volebního období.

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: "Prvním tématem je, že bychom chtěli prosadit každému prvňáčkovi tablet, jedná se o to, že chceme mladým lidem a hlavně žákům umožnit distanční vzdělávání a zavést trošku nové trendy do školství a povzbudit tento trend, stejně jako je to třeba například v Izraeli."
Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro oblast sociální: "Chci dále navyšovat peníze pro neziskové organizace, které poskytují sociální služby na našem území kraje a to do výše 160 milionů korun, na jejich provoz, na jejich financování a zlepšování kvality."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku pro oblast sociální: "Chtěl bych se zasadit o to, aby v našem regionu Frýdecko-Místecka vyrostlo nové Alzheimercentrum."

V září a říjnu se v kraji otevřou desítky hradů, zámků a památek turistům zdarma. Mají přilákat mladé lidi a nastartovat cestovní ruch.

Lukáš Curylo – náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: "Mmladí lidé přestali chodit do našich muzeí a hradů a myslím si, že by se měli vrátit zpátky a měli by tu možnost mít právě zdarma a chtěli bychom také přilákat turisty a mimo krajské občany, tak aby náš region navštěvovali, poznávali a tím podpoříme naše služby, hotely a podobně."

V oživování ekonomiky po koronavirové krizi by rád pokračoval i senátor Jiří Carbol.

Jiří Carbol, senátor a starosta obce Dobrá:  "Půjde o to správnými hospodářskými opatřeními se starat o to, aby ty pracovní místa nezanikala, obzvláště v našem kraji Moravskoslezském, kde bude docházet ještě k útlumu těžby uhlí."

O hlasy voličů do krajského zastupitelstva se bude v kraji ucházet celkem 911 politiků z dvaceti stran.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy