Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z areálů dolů průmyslové zóny. Začala předvolební kampaň ČSSD

Krajské volby už klepou na dveře. Politické strany a hnutí tak spouštějí své kampaně. V pátek svou kampaň představili sociální demokraté.

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě se stala místem, kde ČSSD zahájila svou předvolební kampaň. Toto industriální prostředí předznamenalo i nejpalčivější téma, kterým je důlní průmysl. Kvůli jeho velkému útlumu přijde o práci až 15 tisíc lidí. ČSSD chce právě z areálů dolů vytvořit průmyslové zóny.

Petr Kajnar, lídr ČSSD v krajských volbách 2020: “Dneska není připravena průmyslová zóna, kde bychom mohli zvát investory a rychle ty lidi znovu zaměstnat. Něco, co se nabízí téměř okamžitě využitelné, přitom je infrastruktura veškerá přivedena, není to znečištěné, to uhlí není znečišťující prvek a vlastně stačí to upravit, zbourat něco, pár desítek milionů a jste připraveni.”
Jan Wolf, primátor Karviné, kandidát ČSSD v krajských volbách 2020: “My potřebujeme hlavně ten úbytek lidí, kteří jsou dnes na OKD a navazujících firmách a připravuje se už docela dlouho a táhne se to, průmyslová zóna Barbora. To je asi to základní, co by mělo vzniknout.”

ČSSD chce také řešit znečištěné ovzduší, které k nám přichází z polské strany

Petr Kajnar, lídr ČSSD v krajských volbách “Devadesát procent toho znečištění v těch krizových dnech, kdy je inverze, přichází z Polska a Poláci vlastně pro to nic nedělají. Já si myslím, že cesta, jak to ovzduší zlepšit, je donutit vládu ČR, aby si to vzala jako svůj vládní úkol tlačit na Polsko, aby zlepšili ovzduší a pokud to nepůjde, tak já jsem připraven podat i žalobu na Polsko.”

Podle ČSSD je také nutné zachránit akreditaci medicíny a tím zajistit, aby mladí lidé po škole neodcházeli pracovat do zahraničí.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

APWORKS s.r.o. - prac.

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Střední průmyslová škola potravinářství a služeb Pardubice

od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

OXENFREE s.r.o. pracoviště Pelhřimov

od 30 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků