Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedenáctiletému fotbalistovi se při hře zastavilo srdce. Do Hati na Opavsku musel vrtulník

Během hry se srazil s jiným hráčem, spadl na zem a zůstal v bezvědomí. Teprve jedenáctiletý chlapec zkolaboval při fotbalovém utkání v Hati na Opavsku. Díky rychlé první pomoci svědků a následnému zásahu záchranářů se dítě podařilo oživit. Vrtulník ho pak přímo z hřiště transportoval do ostravské Fakultní nemocnice.

Pořádný šok zažili v neděli rodiče, fanoušci i týmy mladých fotbalistů v Hati na Opavsku. Během utkání tam zkolaboval teprve jedenáctiletý fotbalista. Před půl jedenáctou dopoledne se srazil při hře s jiným hráčem a po pádu zůstal bezvládně ležet na zemi. Během chvíle bylo jasné, že je zle, chlapci se totiž zastavilo srdce. Bleskurychle mu začali dávat první pomoc a okamžitě volali záchranku. Na místo byl okamžitě povolán lékař a sanitka z Hlučína i vrtulník z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Svědkové události mu poskytovali základní první pomoc, včetně nepřímé srdeční masáže, a to až do okamžiku příjezdu záchranářů. Posádky ZZS pokračovaly ve snaze o obnovení pravidelného srdečního rytmu rozšířenou resuscitací, včetně defibrilačního výboje."

Naštěstí se záchranářům vzápětí podařilo chlapce přivézt zpátky k životu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po chvíli se jim podařilo stabilizovat krevní oběh dítěte. Zajistily dýchací cesty a připojily chlapce k přístrojem řízené ventilaci. Po dalších opatřeních byl převzat na palubu vrtulníku a přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

V Česku se už několik takových nepříjemných událostí objevilo, ale převážně u výrazně starších hráčů. V Moravskoslezském kraji například v roce 2012 zkolaboval v Horním Městě na Bruntálsku šestapadesátiletý amatérský fotbalista, kterého se na hřišti naštěstí také podařilo oživit.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

WORLD PERSONAL AGENCY s.r.o., pracoviště HP Pelzer Žatec

od 17 500 Kč/měsíc

Detail

3 star activity hotels, s.r.o. - Loučná pod Klínovcem

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

GASTROKRČMA - Restaurace U Tiskárny

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků