Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedenáctiletému fotbalistovi se při hře zastavilo srdce. Do Hati na Opavsku musel vrtulník

Během hry se srazil s jiným hráčem, spadl na zem a zůstal v bezvědomí. Teprve jedenáctiletý chlapec zkolaboval při fotbalovém utkání v Hati na Opavsku. Díky rychlé první pomoci svědků a následnému zásahu záchranářů se dítě podařilo oživit. Vrtulník ho pak přímo z hřiště transportoval do ostravské Fakultní nemocnice.

Pořádný šok zažili v neděli rodiče, fanoušci i týmy mladých fotbalistů v Hati na Opavsku. Během utkání tam zkolaboval teprve jedenáctiletý fotbalista. Před půl jedenáctou dopoledne se srazil při hře s jiným hráčem a po pádu zůstal bezvládně ležet na zemi. Během chvíle bylo jasné, že je zle, chlapci se totiž zastavilo srdce. Bleskurychle mu začali dávat první pomoc a okamžitě volali záchranku. Na místo byl okamžitě povolán lékař a sanitka z Hlučína i vrtulník z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Svědkové události mu poskytovali základní první pomoc, včetně nepřímé srdeční masáže, a to až do okamžiku příjezdu záchranářů. Posádky ZZS pokračovaly ve snaze o obnovení pravidelného srdečního rytmu rozšířenou resuscitací, včetně defibrilačního výboje."

Naštěstí se záchranářům vzápětí podařilo chlapce přivézt zpátky k životu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po chvíli se jim podařilo stabilizovat krevní oběh dítěte. Zajistily dýchací cesty a připojily chlapce k přístrojem řízené ventilaci. Po dalších opatřeních byl převzat na palubu vrtulníku a přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

V Česku se už několik takových nepříjemných událostí objevilo, ale převážně u výrazně starších hráčů. V Moravskoslezském kraji například v roce 2012 zkolaboval v Horním Městě na Bruntálsku šestapadesátiletý amatérský fotbalista, kterého se na hřišti naštěstí také podařilo oživit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy