Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cizinec žijící na Třinecku vyběhl na souseda se sekerou, soud ho za to vyhostil z Česka

Vyhrocený sousedský spor řešili v pondělí 7. září policisté v jedné z obcí na Třinecku. Naštvaný 54letý muž ze sousedního státu vyběhl na 30letého souseda se sekerou v ruce. Do sporu naštěstí včas zakročila známá agresora a ten tak nestihl sousedovi ublížit. Muže zadržela policie a soud ho vyhostil na dva roky z České republiky. Cizinec ale rozhodnutí soudu nerespektoval a teď mu hrozí až dva roky vězení.

54letý muž začal sousedovi nejprve bezdůvodně a vulgárně nadávat. Možná mu vadilo, že 30letý soused provádí v pondělí 7. září výkopové práce. Spor se vyhrotil natolik, že cizinec ze sousedního státu, který dlouhodobě pobývá v obci na třinecku začal sousedovi vyhrožovat i fyzickou likvidací.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Bohužel nezůstalo jen u toho, vybaven sekerou se rozeběhl k sousedovi. Naštěstí byla celému incidentu přítomna kamarádka agresora, která ve chvíli, kdy sekeru zvedl nad hlavu, mu ji z ruky vytrhla a odhodila na zem."

Žena pak útočníka za neustálých nadávek odvedla zpět na jejich pozemek. Vzápětí na místo přijela policie a když ji agresivní muž viděl, dal se na útěk do přilehlého lesa, jenže policistům neutekl.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Dechová zkouška vykázala u cizince více jak jeden a půl promile alkoholu v dechu. V průběhu procesních úkonů se muž k incidentu nedoznal."

Přesto cizince soud na základě trestního příkazu vyhostil. Dva roky nesmí vstoupit na území České republiky. Muž si ale zřejmě usmyslel, že takové rozhodnutí na papíře na něj neplatí a teď mu hrozí vězení.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Jelikož muž tento uložený trest neakceptoval a na území České republiky se i přesto zdržoval, v tuto chvíli je s ním vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v tuto chvíli hrozí až dvouletý trest odnětí svobody."

Ze svého tvrdohlavého jednání se teď bude muž zpovídat před soudem osobně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy