Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Olympionik Vítězslav Mácha si převzal prestižní ocenění. Dodnes má noční můry

Vítězslav Mácha byl slavnostně uveden do síně slávy světové organizace zápasu. Olympijský vítěz v řecko-římském zápasu se tohoto ocenění dočkal jako jediný zápasník nejen ČR, ale také bývalého Československa.

Nejen pandemie koronaviru, ale také zdravotní problémy zatím bránily slavnostnímu uvedení Vítězslava Máchy do sítě slávy světové organizace zápasu. Do třetice se to povedlo.

Belo Svitek, předseda Svazu zápasu ČR: “Protože ho znám jako svůj idol odmalička, tak že jednou tady budu stát a předávat mu nejvyšší jedno z takových ocenění pro něj a samozřejmě pro zápas český, tak to by mě nikdy nenapadlo, takže určitě si toho hrozně vážím.”

Vítězslav Mácha, olympionik, řecko-římský zápas: “Je to vlastně i pro český zápas takové ocenění, že jsme, to, co jsem dokázal vlastně za pomocí trenérů. Nesmím zapomenout na Odehnala a Jirku Šoptenko. To byli trenéři, kteří mi hodně dali ve své době.”

Dodnes má noční můry ze zbytečně prohraného zápasu na olympiádě v Montrealu.

Vítězslav Mácha, olympionik, řecko-římský zápas: “Z 10 zápasů bych asi těch 8 vyhrál, tak bohužel byl to ten jeden, který jsem zrovna prohrál a dost hloupě. Tak ten mě občas budí ze spaní, jak jsem to tedy mohl zkazit.”

První úspěchy už slaví i ostravský zápas, který byl po zhruba 20 letech obnoven teprve před 4 lety,

Daniel Havlík, trenér: “Za ty 4 roky vlastně z těch nejmladších kluků jsme vychovali první kluky, kteří se dostali do širší reprezentace, máme mistry republiky.”.

A na závěr dodám, že Mácha zvítězil na olympiádě v Mnichově v roce 1972, stříbrný byl o čtyři roky později v Montrealu. Dvakrát vybojoval titul mistra světa a jednou vyhrál na mistrovství Evropy.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

AGENTURA BRAVEX , organizační složka - Jažlovice

od 14 700 Kč/měsíc

Detail

SEMAG spol. s r.o., OD Kaufland ,,PRIMA PEKÁRNA,, O - Zábřeh

od 18 500 do 22 500 Kč/měsíc

Detail

Milan Ligocki UNIPACK - provozovna Nebory

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků