Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pirátské přepadení elektrolodi Harta zpestřilo loučení s létem

Nevšední zážitek čekal na pasažéry elektrolodi na přehradě Slezská Harta. Při návratu do přístavu byla loď přepadena piráty pod vedením potomka prvního českého piráta v Karibiku, Augustina Heřmana. Přepadení se neobešlo bez střelby a výkupného.

Cestující, mezi nimiž převažovaly maminky s dětmi, byli velmi překvapeni, když k elektrolodi lodi přirazila loď plná pirátů. Zalekly se především děti. Dospělí totiž rozeznali mezi piráty i starostu Leskovce nebo náměstka hejtmana kraje.

Bedřich Buťák, náčelník pirátů: „Tak dneska, dneska jsme udělali první přepadení Harty, bylo to jako ukončení sezóny, tak abychom pobavili místní i všechny v okolí."

Po předání výkupného pirátům se nakonec pirátská loď Santa Maria odpojila a piráti zmizeli v zátoce. To však nebyla jediná součást slavností ukončení letní sezóny na Slezské Hartě. Ta byla letos opravdu úspěšná.

Bedřich Buťák náčelník pirátů: „Letos byl sezóna, řekl bych že rekordní, ač se nekonala spousta kulturních akcí tak stejně lidi si sem našli cestu a těch lidí tady bylo poměrně hodně."

Josef Havlík, předseda Mikroregionu Slezská Harta: „Tak léto bylo letos úžasné samozřejmě je to dáno zdravotní situací ve společnosti která je, ale nicméně jsme rádi, že lidé našli cestu na Slezskou Hartu, konkrétně tady do Leskovce a zjistili, že existuje tady taky lodní doprava, jo na to jsme pyšní."

Zábava pokračovala v Leskovecké zátoce a díky krásnému počasí se jí účastnily davy návštěvníků.

Anketa, návštěvníci oslav: "Tak Leskovec, já jsem ostravák, jsem rodák odsud, je to tu nádherné. Lepší to nemůže být, jedině v Leskovci.“

„Úplně super, oni tady mají vždycky dobré akce a já tady chodím i na plesy, mám to blízko a je to super, starosta super, předseda regionu, je to skvělé. Já jsem z Krnova ale rodák z Opavy.“

„Je to tu dobré.“

„Já nevím, všecko.“

„Skvělý.“

„Nejvíc se mi líbí kolotoče.“

„Krásné, já jsem přijela až z Brna, my tady máme chatu apaluchu vždycky každý rok, ve Starých Heřminovech, takže vždycky děláme v sobotu nějaký výlet.“

„Je to tady moc hezké, my máme strašně rádi přehradu a okolí. Jezdíme tady často, skoro pořád, když můžem, tak přejedem.“

„Nejvíc se mi líbí asi labutě.“

„Taky labutě.“

Konec letní sezóny však neznamená konec akcí na Slezské Hartě. Lidé si jich mohou užívat podle počasí až do konce roku.

Josef Havlík, předseda Mikroregionu Slezská Harta: „My nekončíme, plánujeme plavby vlastně až do konce roku, do doby, než zamrzne zátoka, pokud zamrzne. Loni například zátoka nezamrzla, takže plánujeme až ke konci roku adventní jízdy, vánoční jízdy, novoroční jízdy, samozřejmě silvestrovské jízdy.

Bedřich Buťák, náčelník pirátů: „Samozřejmě jedeme dál, pokud to počasí vydrží, tak budeme jezdit a budeme plout a budeme nabízet lidem, aby se tady podívali na naši hezkou přehradu.

V červenci lodní doprava na Slezské Hartě přivítala desetitisícího návštěvníka. Jelikož v srpnu se elektrolodí přepravilo dalších 7 tisíc, všechno nasvědčuje tomu, že ještě do konce roku budou v Leskovci vítat i návštěvníka s číslem dvacet tisíc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy