Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pátek se v Moravskoslezském kraji otevře 1304 volebních okrsků

Už tento pátek a sobotu se uskuteční Volby do krajských zastupitelstev České republiky a volby do Senátu Parlamentu ČR. Současné volby jsou ale poznamenané koronavirovou krizí a bude nutné dodržovat opatření. Ministerstvo vnitra připravilo pro občany názorné instruktážní video.

V pátek a sobotu se uskuteční Volby do krajských zastupitelstev České republiky a volby do Senátu Parlamentu ČR. Při vstupu do volební místnosti bude potřeba mít nasazenou roušku a dodržovat pravidla. Ministerstvo vnitra připravilo pro občany instruktážní video, k dispozici jsou i videa pro neslyšící.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Před a přímo ve volební místnosti budou prostředky pro dezinfekci rukou a cedule upozorňující na rozestupy."

Ke komisi se může volič přiblížit pouze pro předání průkazu totožnosti a přebírání úřední obálky.

Renáta Blaníková, vedoucí Oddělení vnitřních služeb MMK: "Pokud bude třeba, aby si okrsková volební komise ztotožnila voliče, vyzve ho, aby odstoupil dva metry, na nezbytně nutnou dobu si sundá roušku, zase si ji nasadí a může odvolit."

Každá politická strana, hnutí nebo koalice má svůj vlastní hlasovací lístek, na něm může volič označit až čtyři kandidáty, kterým udělí preferenční hlas.

Tomáš Gebauer, vedoucí odboru vnitra Krajského úřadu MSK: "Politických stran a hnutí jsme zaregistrovali 20. Celkově je 1016 kandidátů, s tím, že tři byli odvoláni, takže původně jich bylo o tři více."

Celkem se v pátek v Moravskoslezském kraji otevře 1304 volebních okrsků. Volit se bude pro čtyří senátní obvody, v Novém Jičíně, Karviné, Frýdku-Místku a Ostravě. Krajský úřad bude po dobu konání voleb kontrolovat jejich hladký průběh a dodržování opatření.
Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

KS Kolbenschmidt Czech Republic, a. s. - 01 (sídlo)

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. 04

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

JDK Dopravní a Železniční stavby s.r.o - 02 (Česká Kamenice)

od 25 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků