Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Městě Albrechticích má novou apalickou jednotku. Profinancoval ji MS kraj

V nemocnici ve Městě Albrechticích mají zbrusu novou apalickou jednotku. Nechala ji vybudovat krnovská nemocnice, pod kterou spadá a hospitalizovaní v ní budou pacienti s vážným poškozením mozku.

Nemocnice ve Městě Albrechticích se nově pyšní moderně vybavenou apalickou jednotkou, kterou profinancoval MS kraj. Vznikla kompletní přestavbou posledního patra historické budovy a i s vybavením si vyžádala téměř 8 a půl milionů korun.

Šárka Tavandzi, náměstkyně ředitele SZZ Krnov: “Naše oddělení je malé odděleníčko pro 8 pacientů. Máme tady speciální lůžka, které jsou elektricky ovladatelné. Každé lůžko má speciální matraci antidekubitální a budou zde umístěni pacienti, kteří jsou po úrazu mozku, nebo centrální mozkové příhodě.”
Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: “V současné době sdružené zdravotnické zařízení má 229 následných lůžek a v těch následných lůžkách těch 8, 9 pacientů, apaliků určitě máme. To jsou pacienti, kteří jsou úplní ležáci a je třeba jim poskytovat specializovanou péči.”

Moderní vybavení ocení zejména ošetřovatelský personál, kterým umožní mnohem komfortnější manipulaci s pacienty. Součástí jednotky je také pokoj pro rodinné příslušníky díky kterému ti nejbližší mohou s pacienty trávit více času

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: “Albrechtice jsou prakticky zrekonstruovány. My musíme opravit ještě střechu, která bude, je to velká investice a ještě v přízemí máme velkou ambulantní část, kterou chceme kompletně předělat.”

Do poloviny příštího roku by tam měly vzniknout ambulance, byty pro správce a zubní ordinace.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Sírius, příspěvková organizace

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nikola Gregorová /Hrabákova/

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků