Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Moravskoslezském kraji se volilo ve 1304 volebních okrscích

Volby do krajských zastupitelstev České republiky a volby do Senátu skončily ve dvě hodiny. Byly poznamenané koronavirovou krizí a voliči museli kromě základních pravidel dodržovat i hygienická opatření.

Každý volič musel mít při vstupu do volební místnosti nasazenou roušku a dodržovat opatření vlády. Ministerstvo vnitra připravilo pro občany i instruktážní video, k dispozici měli videa i neslyšící.

Aleš Lojkásek, zapisovatel  volební komise: "Před a přímo ve volební místnosti jsme měli prostředky pro dezinfekci rukou a taky cedule upozorňující na rozestupy."

Ke komisi se mohl volič přiblížit pouze pro předání průkazu totožnosti a přebírání úřední obálky.

Aleš Lojkásek, zapisovatel volební komise: "Pokud bylo třeba,aby si okrsková volební komise ztotožnila voliče, vyzvali jsme ho, aby odstoupil dva metry, na nezbytně nutnou dobu si sundal roušku, zase si ji nasadil a mohl odvolit."

Každá politická strana, hnutí nebo koalice měla svůj vlastní hlasovací lístek, na něm mohl volič označit až čtyři kandidáty, kterým udělil preferenční hlas.

Tomáš Gebauer, vedoucí odboru vnitra Krajského úřadu MSK: "Politických stran a hnutí jsme zaregistrovali 20. Celkově je 1016 kandidátů, s tím, že tři byli odvoláni, takže původně jich bylo o tři více."

Celkem se v pátek v Moravskoslezském kraji otevřelo 1304 volebních okrsků. Volilo se pro čtyři senátní obvody, v Novém Jičíně, Karviné, Frýdku-Místku a Ostravě. Krajský úřad po dobu konání voleb kontroloval jejich hladký průběh a dodržování opatření.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vladimír Novotný - pracoviště

od 88 Kč/hod.

Detail

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Třešť, pracoviště Černovice

od 31 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků