Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začaly volby do krajského úřadu a části senátu. V prvních minutách zaplnili volební síně senioři

V pátek ve 14 hodin se otevřely v celé naší zemi volební místnosti. Tentokrát volíme do zastupitelstev krajů a také do části senátu. V našem regionu se o přízeň voličů uchází celkem 20 politických stran a hnutí. Volby doprovázejí přísná hygienická opatření.

Ve 14 hodin už před volebními místnostmi stáli první nedočkaví voliči. Ještě než ale vstoupili dovnitř budovy, museli si nasadit roušky. Každá volební komise navíc vyčlenila člověka, který dohlíží na dodržování hygienických nařízení. 

člen volební komise: "Dobrý den, poprosím vás o desinfekci rukou a uvnitř dodržujte dvoumetrové rozestupy."

I samotná volební místnost  je páskami označená podobně, jako pokladny v bankách, kde lidí musejí dodržovat diskrétní zónu. Novinkou je také to, že kromě občanky, musejí lidé na pár okamžiků ukázat i obličej pod rouškou. Brali to ale s klidem.

anketa, voliči: "Volby s rouškami mi nevadí. Vidíte, že jsem přišla. Myslím, ale, že spousta seniorů nepřijde, protože se bojí."
"Je to v pohodě."
"Je to třeba, protože ten koronavirus nás hrozně pronásleduje." 

Jak kdo volil, občané většinu prozradit nechtěli. Pandemie koronaviru, ale prý jejich rozhodování příliš neovlivnila. Důležitější jsou jiné věci. 

anketa, voliči: "Nevolím podle slibů, ale podle toho, co kdo opravdu dělá."
"Projedu si ty programy, ale většinou mi stejně vyjde ta strana, kterou volím pokaždé."
"Když vidíte, že jsou změny, tak je to dobré."

V pátek jsou volební místnosti otevřeny do 22 hodin. V sobotu pak lze volit mezi 8 a 14 hodinou. Roušky jsou povinné. Pokud vás zajímá, jak volby dopadnou sledujte TV Polar v sobotu od 15 hodin. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků