Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé se bojí nových nařízení a postupně ruší větší rezervace v restauracích. Podniky tak čekají další ztráty

Hospody a restaurace se dostaly během pandemie do velkých finančních ztrát. Někteří provozovatelé přežili, jiní postupně končí. Nová omezení jim navíc vůbec nepomohou. Lidé se totiž bojí a postupně raději ruší dopředu naplánované večírky, či rodinné oslavy.

Zavíračka v 10 večer a od pondělí nově maximálně šest lidí u jednoho stolu. Hospody a restaurace dostávají další ránu, která výrazně sníží jejich návštěvnost.

Anketa: 1.) "Vždycky je to překvapení pro nás, my to moc nesledujeme teda, ale jsme rádi, že se ještě můžeme sejít. 2.) "Pokud je to potřeba, tak je to potřeba, podřídím se, neřeším to."
Ivona Schulzová, provozní Radegastovny Aura: "My třeba máme v pátek a sobotu otevírací dobu do jedné do rána a prostě vyhodit ty lidi v deset hodin večer, kdy oni začínali třeba ještě pít, tak to byl docela problém."

Podniky jsou schopné stoly rozdělit, ale přesto lidé postupně ruší své rezervace.

Ivona Schulzová, provozní Radegastovny Aura: "Skupiny lidí patnácti, dvaceti, třiceti lidí, srazy, všechno se to prostě ruší, jo, takže všechno se vším souvisí, lidé mají strach."

Ekonomické ztráty byly během první vlny pandemie obrovské, některé podniky úplně zavřely, tady naštěstí ani nepropouštěli.

Ivona Schulzová, provozní Radegastovny Aura: "Tím, že jsme měli nějakou rezervu, takže jsme byli schopni to udržet a pokračujeme a bojujeme dále."

Provozovatelé malého baru opodál ztráty doposud nedohnali, a proto chtějí podnik předat někomu jinému. Na kameru s námi o tom ale mluvit nechtěli. Hosté většinou vědí, že proti dalším nařízením jsou bezradní.

Anketa: 3.) "Vnímáme to prostě jako nutnost, která prostě bohužel je no, co se s tím dá dělat."

Ministr zdravotnictví už naznačil, že by se v podnicích mohla zavést povinná registrace hostů.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků