Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve střelbu ze samopalu se v Dolní Lutyni zvrhla rodinná oslava, policisté zadrželi dva podezřelé

V Dolní Lutyni na Karvinsku se ve středu večer střílelo, a to ze samopalu. Při zásahu museli použít zbraně i policisté a došlo ke zranění. Jednomu z pachatelů se podařilo z rodinného domu, kde k incidentu došlo, na pár hodin uniknout. Nakonec v policejní cele skončili dva muži.

Střelba ze samopalu. Takovou informaci dostala policie ve středu po půl osmé večer. Desítky policistů, včetně speciální zásahové jednotky, rychle spěchaly do ulice Zahradní v Dolní Lutyni. Podle našich informací chtěl jeden podezřelý ujet autem. Staršího muže za pomocí střelby zastavili při pokusu ujet z místa autem. Jeho syn však mezitím utekl i se samopalem a policisté ho hledali několik hodin. 

Policisté rychle začali uzavírat a prohledávat celou oblast, protože ozbrojený a nebezpečný muž byl v tu chvíli na útěku. Muži zákona prohledávali zejména lokalitu u železničního přejezdu, kde si vytvořili provizorní základnu.

Následně se ukázalo, že muž ujížděl vozem směrem k Bohumínu. Zásahová jednotka ho zadržela lehce zraněného u Kališova jezera v Bohumíně, a to před 22. hodinou. Ve vozidle měl opravdu samopal.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR: "Při zadržení policisté použili služební zbraně. Zadrželi dvě osoby z toho jedna utrpěla zranění, které ji neohrožují na životě. Během policejního zásahu jsme zajistili u podezřelých osob další zbraně. Kriminalisté nyní shromažďují veškeré potřebné informace. Z tohoto důvodu nemůžeme nyní sdělit další podrobnosti.”

Druhým zadrženým má být 64letý obyvatel domu. Který ze dvou mužů utrpěl střelné poranění na noze, ale policie neupřesnila. Neoficiální informace však hovoří o tom, že postřeleným je právě starší z mužů - otec 21letého mladíka. Průstřel nohy mu měli způsobit policisté při zatýkání.

Předchozí střelbu ze samopalu dokládají vystřelené nábojnice nalezené na zahradě. Kvůli zajištěné munici a zbraním byl na místo přivolán i pyrotechnik.

Podle místních měla už od odpoledních hodin probíhat v domě nějaká oslava.

Obyvatel Dolní Lutyně: “Moje představa byla, že to je nějaký ohňostroj. Ještě, když tam předtím hraje nějaká hudba a vypadá to na oslavu. A pak, že tam byla střelba ze samopalu, to jsem si řekl, že to zase bude ostuda.”

Večerní incident měl ještě jednu nepříjemnou dohru. Kvůli podezření na únik plynu museli být místní obyvatelé evakuováni.

V domě byly nalezeny propan-butanové láhve. Únik plynu se ale nakonec nepotvrdil.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků