Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od pondělí se v Moravskoslezském kraji opět omezí autobusové a vlakové jízdní řády

Kvůli uzavření škol v souvislosti s nákazou koronavirem se od pondělí v Moravskoslezském kraji opět změní jízdní řády. Autobusy budou jezdit jako během prázdnin a vlaky jako v neděli.

Některé spoje do zaměstnání zůstanou zachovány, lidé ale budou muset počítat a menší frekvencí linek. Každý by si proto měl ověřit, zda jeho spoj od pondělí 19. října pojede.

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MSK: "Nemá smysl, aby jezdily prázdné autobusy, když jsou děti doma, a zvyšovaly se tak ztráty na tržbách. Dopravci, kteří zajišťují veřejnou autobusovou dopravu v Moravskoslezském kraji zároveň dbají na zvýšenou hygienu, intenzivněji čistí a dezinfikují interiéry vozidel. O dodržování protiepidemických opatření žádáme také cestující. Aby ochránili sebe i řidiče."

Jízdní řády platné od 19. října cestující najdou v Centrálním informačním systému o jízdních řádech, ve vyhledávačích spojení a na webových stránkách www.kodis.cz.

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MSK: "Do všech těchto systémů budou aktuální jízdní řády doplňovány postupně. KODIS je zveřejní v pátek, IDOS nejpozději v pondělí."

Spoje omezí i České dráhy, které upraví nabídku dálkových vlaků mimo dopravní špičku a v okrajových časech.

Vanda Rajnochová, mluvčí Českých drah: "Nad rámec nedělního provozu bude zavedeno několik dalších spojů, které zajistí návoz cestujících na směny. V období od 14. do 16. října už nepojedou některé „školní“ spoje (vlaky Os 13106 a 13109 mezi Frýdlantem n. O. a Ostravicí, Os 3164 z Frýdlantu n. O. do Frenštátu pod Radhoštěm m., Os 3176 a 3177 mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem n. O. a Os 13440 z Dolního Benešova do Opavy východu). V koordinaci s ministerstvem dopravy bude mírně omezen provoz i na linkách v úseku Ostrava – Čadca. I přes tato omezení bude nadále na všech linkách zajištěna dostatečná nabídka vlaků."

Změny provedl i Dopravní podnik Ostrava, který od úterý 13. října zastavil provoz autobusových linek 90, 92, 95, 96 a 99. Od pátku 16. října pak redukuje počet spojů na lince 10. Zároveň kvůli vládnímu nařízení, které zavřelo školy, zastavil školní linky.

Karolína Hřivnáč Rycková, mluvčí DPO: "Od středy 14. 10. 2020 do pátku 30. 10. 2020 nebudou provozovány školní spoje (v jízdním řádu označeny písmenem „c“) a školní linky 290, 291, 292, 293 a 294."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků