Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pašeráci z Polska balili na Karvinsku načerno tuny tabáku, stát připravili na dani o 27 milionů korun

Velmi dobře organizovaná skupina tří mužů z Polska balila na Karvinsku načerno tabák. Ostravští celníci je sledovali několik měsíců a pak je zadrželi. Akce měla krycí název "Ligota". Tabák vozili ze zahraniční a pak ho nabalený prodávali u nás i v Polsku. Na spotřební dani tak připravili stát o téměř 27 milionů korun. Teď už sedí všichni ve vazbě a čekají na svůj trest. Hrozí jim až osm let vězení.

Vypadalo to jako dobře fungující byznys, až do té doby, než do hospodářské budovy na Karvinsku vtrhli po zuby ozbrojení celníci a policisté. Trojici poláků, která tady balila cigarety a kasírovala velké peníze sledovali celníci už několik měsíců. 

Pavla Zdobnická, mluvčí celní správy MSK: "Každý člen skupiny měl jasně rozdělené úkoly. Jeden z podezřelých v pravidelných intervalech nakupoval v zahraničí surový tabák (tabákové listy) a ten dodávkovým vozidlem převážel na daňové území České republiky na Karvinsku, kde  tabák skladovali a strojně zpracovávali jeho nařezáním a sušením do podoby tabáku vhodného ke kouření."

Jedním autem byli schopni přivézt ze zahraničí až 1 600 kilogramů surového tabáku pro výrobu balených cigaret, ty pak prodávali v Česku i v Polsku. Jakmile měli celníci zmapovaný jejich kompletní pracovní plán, trojici mužů ve věku 31, 47 a 55 let zadrželi ve chvíli, kdy zrovna přiváželi jedno z mnoha plných aut tabáku do pronajaté hospodářské budovy.

Pavla Zdobnická, mluvčí celní správy MSK: "Následně byla provedena domovní prohlídka a dvě prohlídky jiných prostor a pozemků, při kterých bylo zajištěno cca 1 600 kg surového tabáku a téměř 1 500 kg již nařezaného tabáku, přes 200 jutových obalů od surového tabáku, který byl již zpracován a vyvezen s původní hmotností přes 8 000 kg, strojní zařízení na řezání, sušení a fermentaci tabáku a výpočetní technika."
Soňa Štětínská, mluvčí Policie MSK: "Kriminalisté na základě zadokumentovaných informací obvinili dva mladší muže ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinný platby."

Celníci mohli s jistotou říct, že trojice připravila stát na spotřební dani o téměř 27 milionů korun. Po následném vyhodnocení všech zajištěných důkazů ale počítají, že částka bude dohromady mnohem vyšší.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie MSK: "Dvojici hrozí trest odnětí svobody na pět až deset let. Nejstarší muž si vyslechl obvinění pro zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinný platby, trestní sazba je u něj dva až osm let. Trestní stíhání je vedeno vazebně."

Podrobně teď budou celý případ vyhodnocovat kriminalisté 2. oddělení hospodářské kriminality, to jim zřejmě zabere ještě hodně času, než předají případ státnímu zastupitelství, které připraví obžalobu.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ing. Jiří Pazour - prac. 1

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

YAKUBCHAK COMPANY s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 100 Kč/hod.

Detail

BUKOVEL CZ s.r.o. - CTPark Brno Líšeň

od 16 800 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků