Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v MSK zřizují další lůžka pro COVID pacienty, hledají personální výpomoc

Nemocnice v Moravskoslezském kraji zareagovaly na nová opatření vlády a připravily další lůžka pro pacienty s onemocněním Covid-19. Většina z nich také hledá personální posily.

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace v České republice připravují nemocnice v kraji další kapacity pro COVID pozitivní pacienty.

Jiří Havrlant, ředitel FNO: "Máme v této době nyní vyčleněno pro pacienty s COVID pozitivitou 74 lůžek standartních a 24 lůžek intenzivní péče. V případě potřeby rozšíření umíme rozšířit cca o 40-50 lůžek."

Vedení FNO před pár dny také oslovilo studenty ze střední zdravotnické školy i ostravské a opavské univerzity s prosbou o výpomoc.

Andrea Polanská, náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči FNO: "Zhruba pět desítek studentů přijímáme a to především na pracoviště, kde nejsou hospitalizovaní pacienti s Covid-19."

Podobně jsou na tom i další nemocnice, například v Havířově nebo Karviné.

Irma Kaňová, mluvčí NsP Havířov: "Jsme dali na sociální sítě výzvu, že prosíme všechny zdravotníky v záloze, aby se nám ozvali, my si tvoříme databázi kontaktů."
Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "V tuto chvíli nám nejvíce pomůžou ti,  kteří by pomohli s pacienty přímo u lůžek, tzn. ti, kteří mohou vykonávat ošetřovatelskou péči, mají zdravotnické vzdělání nebo jsou studenty zdravotnických škol."

Od 14. října také nemocnice postupně redukují plánované operační programy tam, kde je možný odklad. Akutní a neodkladná péče je nadále všude zajištěna.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

ANAH kovo s.r.o. Křenovice

od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Těšínská, Opava

od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Generali Česká pojišťovna a.s. - kancelář Opava

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků