Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První sníh napadl v nejvyšších partiích Jeseníků. Udělal radost také prvním lyžařům

Až půl metru sněhu napadlo v minulých dnech v nejvyšší části Jeseníků – na Ovčárně a na Pradědu. I přes současné oteplení a inverzi tady zůstává ještě dostatečná vrstva. Toho také pohotově využili první nadšenci na lyžích.

Přívaly sněhu minulý týden zasypaly cestu z Ovčárny na Praděd a Švýcárnu, takže ji musela uvolňovat rolba. Situace se poté ustálila a s příchodem inverzního počasí se oteplilo. Tolik sněhu v této roční době je tady spíše výjimkou.

Jiří Hejtmánek, Horská služba Ovčárna: „Dá se říct, že to není pravidlem. Ten sníh padá někdy koncem listopadu, začátkem prosince, ale byly roky, myslím 5 let dozadu, kdy napadl myslím 5. října a v téhle podobě to vydrželo až do jara, že se dalo jezdit. Jestli to vydrží letos uvídíme, zatím se razantně oteplilo, takže to postupně odtává.“

Kyvadlová doprava mezi parkovištěm na Hvězdě a Ovčárnou jezdí spolehlivě. Toho využili hned jak první lyžaři, tak i pěší turisté, kteří prostě chtěli jen přijet na čerstvý vzduch.

Jiří Hejtmánek, Horská služba Ovčárna: „Už naběhli myslím druhej den se tady utlačila ta pokrývka, nadělaly stopy, takže už se tady proháněli první nedočkavci.

Anketa, první lyžaři: „No bylo to hezký. Sníh byl sice jako už trošku roztátej, ale pořád se to dalo. Na skialpech.“

„No je to těžký. Tadyhle to, to už je bída ale nahoře to je pěkný no. Takovej úsek, ale pak zase k Pradědu už to stojí za to. Paradoxně jsme z Krkonoš, takže jsme jeli sem včera se jen tak podívat ny výlet támhle s dcerou. Takže paradoxně my bydlíme skoro na Lysý, v Rokytnici a jeli jsme až sem. U nás to tak jako sníh taky trošku je ale spíš jsme tak chtěli vypadnout. Takže je to dobrý tady.“

První běžecké stopy jsou již vyřezány, příští dny ukážou jestli na Pradědu vydrží. V restauracích fungují obslužná okénka, o víkendu tady bude určitě živo.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Česko Evropská Agentura s.r.o. - Jirny

od 18 600 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Horní Počaply

od 32 170 do 37 800 Kč/měsíc

Detail

CORTIGAME, s.r.o. - 01

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků