Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž spadl ze žebříku v Nošovicích, desítky minut ho marně oživovali

U smrtelného úrazu zasahovali v sobotu odpoledne záchranáři v Nošovicích. V areálu jedné z tamních firem spadl 66letý muž ze žebříku a po pádu nejevil známky života. Oživit se ho pokoušeli kolegové a poté i zdravotníci, bohužel neúspěšně.

66letý muž měl pracovat ve výšce okolo čtyř metrů na revizi klimatizace. Po pádu ze žebříku ho zhruba kolem půl páté odpoledne našel kolega, který okamžitě zavolal záchranku. Na místo vyrazila posádka z Nošovic a vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V okamžiku příjezdu záchranářů se postižený nalézal ve stavu selhání všech základních životních funkcí, prvotní lékařské vyšetření ukázalo rozsáhlá poranění."

Ještě před příjezdem záchranářů se snažili usilovně muže laicky resuscitovat jeho kolegové, záchranáři v ní pak usilovně pokračovali dál.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Za pomoci nepřímé srdeční masáže, použití léků, přístrojové techniky, i opakovaných defibrilačních výbojů, se pokoušely obnovit krevní oběh pacienta."

Bohužel veškerá desítky minut trvající snaha však byla marná a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Muž pracoval na revizi klimatizace ve výšce cca 4 metry a z dosud nezjištěných příčin došlo k jeho pádu. Příčinu úmrtí objasní nařízená soudní pitva. Další okolnosti prověřují třinečtí kriminalisté a zabývají se také tím, zda nedošlo k pádu z důvodu zanedbání podmínek bezpečnosti práce."


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků