Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ivo Vondrák bude i nadále hejtmanem MS kraje. V Ostravě se konalo ustavující zastupitelstvo

Ivo Vondrák bude i nadále hejtmanem MS kraje. Ve čtvrtek o tom rozhodlo ustavující zastupitelstvo. Pokračovat bude i koalice ANO, ODS a KDU - ČSL, která nově přizvala k vedení kraje ČSSD. Prvním náměstkem hejtmana se stal Jakub Unucka.

Ve čtvrtek se poprvé sešlo nové zastupitelstvo MS kraje. Má 65 členů a z nich 46 tvoří vládnoucí koalici ANO, ODS s TOP 09, KDU - ČSL a ČSSD. Po složení slibu bylo zvoleno vedení. Ivo Vondrák byl jednoznačně znovu zvolen hejtmanem 51 hlasy z 63 přítomných. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: „Naším hlavním cílem je systematicky navázat na transformaci Moravskoslezského kraje. V tomto ohledu je náš region nesmírně dynamický a já věřím, že se nám bude měnit před očima. Pomůže nám evropský Fond pro spravedlivou transformaci, na jehož čerpání se intenzivně chystáme. Máme konkrétní představu, jak by se po ukončení těžby mohla proměnit pohornická krajina, budeme pokračovat ve výměnách kotlů, připravujeme se na využívání vodíku v dopravě, máme jasné vize, jak vést krajské zdravotnictví, školství nebo například sociální oblast. Věřím, že jsme na správné cestě k tomu, aby z našeho kraje lidé přestali odcházet a vybrali si jej jako místo, kde budou rádi žít.“

Rada kraje bude mít stejně jako v minulém období 11 členů a hejtman bude mít 8 náměstků. Prvním náměstkem se stal Jakub Unucka, který bude mít na starosti průmysl, energetiku a chytrý region. 

Jakub Unucka (ODS), 1. náměstek hejtmana MS kraje: "Covid tady je a ještě tady chvilku bude, ale ty dalekosáhlejší změny budou v energetice a ve struktuře průmyslu a my se s nimi budeme muset vypořádat v příštích řekněme 10 letech." 

Kulturu a památkovou péči bude mít i nadále na starost Lukáš Curylo.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: "Za 4 roky se toho dá stihnout dost, ale ne všechno a my ještě máme vize v kultuře a sociální oblasti na další 4 roky."

Náměstek pro dopravu bude Radek Podstawka, zdravotnictví povede Martin Gebauer, regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška, finance zůstávají Jaroslavu Kaniovi, sociální oblast povede Jiří Navrátil. Školství má na starosti znovu Stanislav Folwarczný. Uvolněná radní Zdenka Němečková Crkvenjaš poved životní prostředí a druhým uvolněným radním je Petr Kajnar. Ten bude řídit územní plánování. 

Petr Kajnar (ČSSD), radní: "Měl jsem možnost v Ostravě 3 období v ovlivňovat osud města i celého kraje. Nestačilo to ale nato, abych splnil všechno, co jsem měl přecevzato."

V opozičních křeslech usedlo 9 Pirátů, 6 zastupitelů za Svobodu a přímou demokracii a 4 komunisté. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy