Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro zraněného motocyklistu letěl záchranářský vrtulník

Kolize motocyklisty a tří vozidel se stala v neděli v 15 hodin ve Frýdlantu nad Ostravicí, na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Ostravicí.

Bezprostředně po ohlášení nehody vyjeli k zásahu hasiči, policisté a zdravotníci. Z ostravské základny vzlétl i vrtulník, protože bylo hlášeno těžké zranění motorkáře. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Dnes odpoledne došlo na silnici č. 1/56 mezi Ostravicí a Frýdkem-Místkem k dopravní nehodě za účasti motocyklu a tří osobních vozidel. K nehodě došlo na této dvouproudé silnici pro každý směr v místě, kde je provoz ve směru jízdy od Ostravice dopravním značením sveden do jednoho jízdního pruhu (pravého). Z dostupných informací vyplývá, že řidič motocyklu (ročník 1966) jedoucí v tomto směru měl v úmyslu přejet v místě zúžení z pruhu levého do pravého. Při manévru došlo ke kontaktu či střetu s před ním jedoucím osobním vozidlem. Účastníky nehody se stala další dvě osobní vozidla jedoucí za motocyklistou, která se střetla. Při nehodě byl zraněn motocyklista. Byl předán do péče zdravotníků a letecky transportován do nemocnice."

Vrtulník se právě vracel od jiného případu v Dobré, kde pacienty stačilo převézt sanitkami. Ještě v letu byl přesměrován právě do Frýdlantu nad Ostravicí. 

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK: "Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 8. listopadu odpoledne u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. V patnáct hodin přijali pracovníci krajského operačního střediska ZZS tísňové volání ke střetu motocyklu s automobilem na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Ostravicí. Na pomoc vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci z Frýdlantu a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. První tým dorazil na místo během pěti minut od přijetí výzvy k zásahu. Třiapadesátiletý muž zůstal po kolizi při vědomí, utrpěl však těžké poranění hrudníku. Záchranáři zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a podali kyslík. Pacient byl uložen do vakuové matrace a připraven k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník LZS následně muže přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě."

Nehoda a záchranné práce komplikovaly dopravu na hlavním tahu. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Případné požití alkoholických nápojů u řidičů vozidel policisté vyloučili provedením dechových zkoušek, výsledky tedy byly negativní. U motocyklisty bude uvedené vzhledem ke zranění zjištěno dodatečně. Policisté provedli na místě potřebnou dokumentaci a další úkony. V šetření nehody budou i nadále pokračovat. Policisté zajišťovali také průjezdnost pro oba směry, neboť vzhledem k nehodě nebylo možno místem ve směru od Ostravice projet. Řidiči tedy po dobu nezbytně nutnou projížděli kyvadlově. Vzhledem k faktu, že komunikace je velmi frekventovaná, se v jednu chvíli vytvořila kolona vozidel sahající ke sjezdu na Čeladnou. Děkujeme řidičům, že respektovali pokyny policistů, kteří činili vše pro minimalizaci dopravních komplikací. Provoz je již plně obnoven." 
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy