Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pro zraněného motocyklistu letěl záchranářský vrtulník

Celý MS kraj |

Kolize motocyklisty a tří vozidel se stala v neděli v 15 hodin ve Frýdlantu nad Ostravicí, na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Ostravicí.

Bezprostředně po ohlášení nehody vyjeli k zásahu hasiči, policisté a zdravotníci. Z ostravské základny vzlétl i vrtulník, protože bylo hlášeno těžké zranění motorkáře. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Dnes odpoledne došlo na silnici č. 1/56 mezi Ostravicí a Frýdkem-Místkem k dopravní nehodě za účasti motocyklu a tří osobních vozidel. K nehodě došlo na této dvouproudé silnici pro každý směr v místě, kde je provoz ve směru jízdy od Ostravice dopravním značením sveden do jednoho jízdního pruhu (pravého). Z dostupných informací vyplývá, že řidič motocyklu (ročník 1966) jedoucí v tomto směru měl v úmyslu přejet v místě zúžení z pruhu levého do pravého. Při manévru došlo ke kontaktu či střetu s před ním jedoucím osobním vozidlem. Účastníky nehody se stala další dvě osobní vozidla jedoucí za motocyklistou, která se střetla. Při nehodě byl zraněn motocyklista. Byl předán do péče zdravotníků a letecky transportován do nemocnice."

Vrtulník se právě vracel od jiného případu v Dobré, kde pacienty stačilo převézt sanitkami. Ještě v letu byl přesměrován právě do Frýdlantu nad Ostravicí. 

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK: "Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 8. listopadu odpoledne u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. V patnáct hodin přijali pracovníci krajského operačního střediska ZZS tísňové volání ke střetu motocyklu s automobilem na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Ostravicí. Na pomoc vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci z Frýdlantu a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. První tým dorazil na místo během pěti minut od přijetí výzvy k zásahu. Třiapadesátiletý muž zůstal po kolizi při vědomí, utrpěl však těžké poranění hrudníku. Záchranáři zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a podali kyslík. Pacient byl uložen do vakuové matrace a připraven k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník LZS následně muže přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě."

Nehoda a záchranné práce komplikovaly dopravu na hlavním tahu. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Případné požití alkoholických nápojů u řidičů vozidel policisté vyloučili provedením dechových zkoušek, výsledky tedy byly negativní. U motocyklisty bude uvedené vzhledem ke zranění zjištěno dodatečně. Policisté provedli na místě potřebnou dokumentaci a další úkony. V šetření nehody budou i nadále pokračovat. Policisté zajišťovali také průjezdnost pro oba směry, neboť vzhledem k nehodě nebylo možno místem ve směru od Ostravice projet. Řidiči tedy po dobu nezbytně nutnou projížděli kyvadlově. Vzhledem k faktu, že komunikace je velmi frekventovaná, se v jednu chvíli vytvořila kolona vozidel sahající ke sjezdu na Čeladnou. Děkujeme řidičům, že respektovali pokyny policistů, kteří činili vše pro minimalizaci dopravních komplikací. Provoz je již plně obnoven." 
Nahlásit chybu


K tématu

Prasklá pneumatika stojí za čelní srážkou dvou kamionů u nájezdu na obchvat Třince

15. dubna 2023 12:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžká nehoda dvou kamionů uzavřela v sobotu dopoledne na několik hodin sjezd a nájezd na nový obchvat Třince z dálnice D48. Jednomu z vozů zřejmě praskla pneumatika, dostal se do protisměru a čelně se srazil s dalším kamionem. Jednoho z řidičů museli oživovat a letecky transportovat do nemocnice.

Po pádu z elektrokoloběžky v Bašce skončila žena v ohrožení života

2. května 2023 8:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí večer u vážné nehody na Frýdecko-Místecku. V obci Baška spadla žena z elektrokoloběžky. V ohrožení života ji do nemocnice přepravil vrtulník. Žena bohužel neměla při jízdě ochrannou přilbu.

Traumatologie v kraji zaplnili lidé po nehodách. Nejčastěji bourali cyklisté

2. května 2023 9:35 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Prodloužený víkend zakončený slunečným pondělím měl bohužel za následek velký počet lidí, kteří skončili po nejrůznějších úrazech v nemocnici. Nejčastěji to byli cyklisté, ale s vážným zraněním skončila v nemocnici i žena, která spadla na elektrokoloběžce.


Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

Pro zraněného motocyklistu letěl záchranářský vrtulník
Vydáno 8. listopadu 2020 18:57, Celý MS kraj, Libor Běčák
Kolize motocyklisty a tří vozidel se stala v neděli v 15 hodin ve Frýdlantu nad Ostravicí, na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Ostravicí.

Ilustrační snímek/ZZS MSK

Bezprostředně po ohlášení nehody vyjeli k zásahu hasiči, policisté a zdravotníci. Z ostravské základny vzlétl i vrtulník, protože bylo hlášeno těžké zranění motorkáře. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Dnes odpoledne došlo na silnici č. 1/56 mezi Ostravicí a Frýdkem-Místkem k dopravní nehodě za účasti motocyklu a tří osobních vozidel. K nehodě došlo na této dvouproudé silnici pro každý směr v místě, kde je provoz ve směru jízdy od Ostravice dopravním značením sveden do jednoho jízdního pruhu (pravého). Z dostupných informací vyplývá, že řidič motocyklu (ročník 1966) jedoucí v tomto směru měl v úmyslu přejet v místě zúžení z pruhu levého do pravého. Při manévru došlo ke kontaktu či střetu s před ním jedoucím osobním vozidlem. Účastníky nehody se stala další dvě osobní vozidla jedoucí za motocyklistou, která se střetla. Při nehodě byl zraněn motocyklista. Byl předán do péče zdravotníků a letecky transportován do nemocnice."

Vrtulník se právě vracel od jiného případu v Dobré, kde pacienty stačilo převézt sanitkami. Ještě v letu byl přesměrován právě do Frýdlantu nad Ostravicí. 

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK: "Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 8. listopadu odpoledne u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. V patnáct hodin přijali pracovníci krajského operačního střediska ZZS tísňové volání ke střetu motocyklu s automobilem na silnici mezi Frýdkem-Místkem a Ostravicí. Na pomoc vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci z Frýdlantu a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. První tým dorazil na místo během pěti minut od přijetí výzvy k zásahu. Třiapadesátiletý muž zůstal po kolizi při vědomí, utrpěl však těžké poranění hrudníku. Záchranáři zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a podali kyslík. Pacient byl uložen do vakuové matrace a připraven k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník LZS následně muže přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě."

Nehoda a záchranné práce komplikovaly dopravu na hlavním tahu. 

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR: "Případné požití alkoholických nápojů u řidičů vozidel policisté vyloučili provedením dechových zkoušek, výsledky tedy byly negativní. U motocyklisty bude uvedené vzhledem ke zranění zjištěno dodatečně. Policisté provedli na místě potřebnou dokumentaci a další úkony. V šetření nehody budou i nadále pokračovat. Policisté zajišťovali také průjezdnost pro oba směry, neboť vzhledem k nehodě nebylo možno místem ve směru od Ostravice projet. Řidiči tedy po dobu nezbytně nutnou projížděli kyvadlově. Vzhledem k faktu, že komunikace je velmi frekventovaná, se v jednu chvíli vytvořila kolona vozidel sahající ke sjezdu na Čeladnou. Děkujeme řidičům, že respektovali pokyny policistů, kteří činili vše pro minimalizaci dopravních komplikací. Provoz je již plně obnoven." 
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000022712/pro-zraneneho-motocyklistu-letel-zachranarsky-vrtulnik