Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat objevil otřesný případ týrání německého ovčáka

V malé obci u Studénky našli členové Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat zuboženého a podvyživeného německého ovčáka. Psa majitelům odebrali a odvezli na veterinu, kde ho museli bohužel kvůli vážnému stavu utratit. Případem se už zabývá policie.

Hrůzu, jakou si snad člověk nedokáže ani představit, musel vytrpět 13letý kříženec německého ovčáka. Ochránci zvířat ho našli v malé obci u Studénky a o případu informovali na sociální síti.

Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat: "Měl neskutečně zahnisané oči, přerostlé drápy, infekční zadeček, ránu na tlapce, trpěl naprosto šílenou podvýživou, to ani vlastně podvýživa nebyla, umíral doslova zaživa hladem a žízní."

Majitelům psa odebrali a odvezli ho na veterinární stanici. Tam se okamžitě vrhl k misce s vodou, ale bohužel se ani nedokázal napít.

Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat: "Měl totiž čelist prorostlou nádorem, šlo mu to až do hrtanu, nemohl polykat, nemohl nic. Umíral zaživa hladový a žíznivý, ale přesto pořád vrtěl ocasem a nastavoval hlavičku k pohlazení."

Vzhledem k vážnému stavu bylo později rozhodnuto, že pes musí být utracen.

Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat: "Nefungovala ani anestézie, byl tak dehydratovaný, že mu nešlo ani usnout. A z žíly mu krev víceméně taky skoro netekla, nebyla to krev, byl to tmavý sirup. Oči úplně zapadlé, taky dehydratace."

Spolek podal trestní oznámení a případem se už zabývá policie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V minulém týdnu jsme přijali oznámení o možném týrání zvířete, v současné době prověřujeme veškeré skutečnosti k tomuto oznámení."

U běžných případů týrání pak hrozí viníkovi trest až 2 roky vězení. V případě, že by zvíře zemřelo, tak až 3 roky. V tomto případě bylo veterinářem rozhodnuto o tom, že se pes musí nechat utratit. Vše tak bude záležet na výsledku prověřování ze strany policie.

Podrobnosti a detailní foto pro silné povahy ZDE
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

OLZA, spol. s r.o.

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice Prachatice,a.s.

od 27 000 do 29 000 Kč/měsíc

Detail

Brickwork s.r.o. Heřmanův Městec

od 24 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků