Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otec umřel a syn za něj dál v klidu pobíral starobní a vdovský důchod, teď mu hrozí vězení

53letý muž z Třince si vůbec neuvědomil, co se může stát, když dál pobíral penzi po svém zesnulém otci. Policisté na něj nakonec z podnětu České správy sociálního zabezpečení přišli a obvinili ho z podvodu, za který mu hrozí až dva roky vězení.

V květnu pojala Česká správa sociálního zabezpečení podezření, že přes ni někdo neoprávněně čerpá peníze. Na nezrušený účet zemřelé osoby totiž dvakrát vyplatila starobní a vdovský důchod. Obrátila se proto na kriminalisty z Frýdku-Místku. Po řadě výslechů se nakonec jako podezřelý ukázal 53letý muž z Třince, syn zemřelého muže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Důvodně obviněný muž ve svém výslechu uvedl, že měl veškeré přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví svého zemřelého otce. Peníze, které tam po jeho smrti přišly z části přeposlal na jiný účet, ke kterému měl přístup a následně tyto použil na pohřeb otce, ale také pro své potřeby."

Muž si přitom byl vědom toho, že peníze použil neoprávněně, ale myslel si, že by na ně mohl mít z části nárok. Svého jednání teď lituje. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Tímto bychom chtěli připomenout veřejnosti, že i v takových smutných a nelehkých situacích je nutno myslet na téze zákona a těmi se také řídit."

Muž byl obviněn z podvodu a nyní mu hrozí až dva roky vězení.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

OC logistics s.r.o.

od 45 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice Žatec, o.p.s.

od 21 759 Kč/měsíc

Detail

Aladár Billa - ZEDNICTVÍ BILLA

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků