Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj se sekerou v ruce překvapil po půlnoci majitele domu na Frýdeckomístecku

Velké překvapení čekalo 36letého majitele rodinného domu na Frýdeckomístecku. Když se vrátil po půlnoci domů z dílny na zahradě, na chodbě potkal cizího muže, který držel v jedné ruce sekeru a ve druhé kradené věci. Zloděj byl navíc pod vlivem alkoholu a drog. Naštěstí na majitele domu nezaútočil, ale začal si vymýšlet neuvěřitelné historky, se kterými nepřestal ani po příjezdu policie. Teď mu za jeho čin hrozí až osmileté vězení.

Po půlnoci přišel domů a na chodbě stál cizí muž se sekerou v ruce. Takový zážitek, který by mohl být pro někoho doslova infarktovým stavem, zažil na konci minulého týdne 36letý majitel domu na Frýdeckomístecku.

Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Po otevření vchodových dveří uviděl v předsíni stát překvapeného muže, který v jedné ruce držel sekeru a v druhé dvě kabelky jeho manželky. Na otázku majitele co zde dělá, měl pachatel okamžitou odpověď a to, že si spletl dům."

Zloděj naštěstí nezaútočil, sekyru podal majiteli domu a vrátil mu i ukradené věci. Nejspíš si myslel, že ho muž nechá v klidu odejít, ten ale na místo přivolal policii a v tu ránu se z 31letého zloděje stal expert na vysvětlování všech okolností celé situace.

Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Majiteli sdělil, že si spletl dům, přivolané policejní hlídce dokonce uvedl, že sekerou, kterou měl u sebe, chtěl svému kamarádovi, ke kterému šel na návštěvu posekat dříví."

Policisté následně zjistili, že zloděj použil sekyru k vypáčení vstupní branky před rodinným domem a dovnitř se dostal přes nezamčené vstupní dveře.

Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Policisté u muže na základě odborného měření na přítomnost alkoholu v dechu zjistili pozitivní hodnoty, taktéž pozitivní hodnoty vykázal orientační test na přítomnost návykových látek."

Kuriózní vysvětlení měl zloděj i pro alkohol. Do výslechu uvedl, že majitel domu mu dal pivo ještě předtím, než na místo dorazila policejní hlídka.

Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Z evidencí bylo zjištěno, že se jednatřicetiletý muž již minulosti opakovaně dopouštěl trestné činnosti převážně majetkového charakteru, za kterou byl také potrestán a odsouzen."

Policisté už ho obvinili a teď mu hrozí vzhledem k nouzovému stavu až osm let vězení.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

FORTE STEEL, s.r.o. - pracoviště Nový Jičín

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Schlote-Automotive Czech s.r.o. [2]

od 21 842 do 22 983 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků