Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pátek třináctého: Ranní požár bytu v Třinci zničil dvě místnosti a vyděsil okolní obyvatele, dvě děti skončily v nemocnici

K velkému požáru panelového bytu v Třinci vyjíždělo v pátek ráno pět jednotek hasičů. Hasiči zachránili 13 lidí a 10 bylo evakuováno, 3 lidé se nadýchali kouře, z toho dvě děti, které odvezla sanitka preventivně do nemocnice. Příčina požáru je v šetření.

VIDEO: Lucie Goldmannová

Velké obavy vyvolal mezi lidmi požár bytu v Třinci. Svědci totiž viděli, jak se z oken valí hustý silný kouř a šlehají plameny. Okamžitě se jim tak vybavil tři měsíce starý tragický požár v Bohumíně. Do ulice Kpt. Nálepy v místní části Třinec-Lyžbice se sjelo před půl osmou ráno pět hasičských jednotek. Profesionálové z Třince, Frýdku-Místku a Nošovic a dobrovolné jednotky z Bystřice a třinecké části Guty.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Požár zasáhl jednu místnost bytu ve čtvrtém patře, kouř se dostal i do vyšších podlaží. Hasiči k likvidaci nasadili jeden vodní proud, v průběhu hasebních prací v bytě nikoho nenašli. Lokalizovat se požár podařilo v devět hodin, zlikvidován byl o necelých 50 minut později."
svědkyně: "Hasiči byli opravdu velmi rychlí, vše měli brzy pod kontrolou."

Během zásahu hasiči zachránili 13 lidí, jedna osoba z nich byla imobilní a ven z domu ji dostali za pomoci vyváděcí masky. Dalších 10 lidí bylo evakuováno.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Tři lidé se nadýchali zplodin hoření z toho dvě děti. Obě zdravotníci převezli do nemocnice k dalšímu pozorování, od hasičů dostaly plyšové hračky pro zmírnění stresové reakce."

Byt i dům pak hasiči odvětrali přetlakovou ventilací.

Proč začalo hořet, se zatím neví. Na sociální síti se ale objevila spekulace, že byt mělo údajně zapálit malé osmileté dítě, které mělo být samo doma.

Karolína Bělunková, mluvčí Policie ČR: "Třinečtí kriminalisté se nyní zabývají okolnostmi, které zapříčinili vznik požáru a zahoření bytové jednotky. Policisté na místě provádí procesní úkony, jako jsou výslechy svědků či ohledání místa činu spojené s řádným zadokumentováním této události."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SUM ODRY, s.r.o. - pracoviště Vítkovská Odry

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Ondřej Bačina - sídlo

od 15 400 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Ollero s.r.o., Ostrava

od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků