Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Řepištích havaroval autobus, z příkopu ho vyprošťovali hasiči, řidič dostal pokutu

Dvě hasičské jednotky vyjížděly v sobotu ráno k nehodě autobusu do obce Řepiště, který skončil v příkopu. V době nehody byl v autobuse pouze řidič a nikomu se naštěstí nic nestalo. Řidič autobusu ale dostal pokutu.

Nehoda se stala dvě minuty po půl šesté ráno. Autobus ostravského dopravního podniku linky 81, který jezdí na trase ÚAN - Řepiště, U Kříže a zpět, skončil v příkopu.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Řidič při projíždění pravotočivé zatáčky najel na nezpevněnou krajnici a sjel do příkopu, kde zůstal vůz nakloněný na pravý bok. V době havárie jel v autobusu pouze řidič, který naštěstí neutrpěl žádné zranění. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem. Dopravní policisté nehodu vyřešili na místě udělením blokové pokuty."

Do akce byli následně povoláni hasiči, kteří museli autobus z příkopu vyprostit.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Událost byla hasičům ohlášena krátce po půl sedmé ráno. Na místo byla v první fázi vyslána jednotka ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku."

Velitel zásahu si poté povolal i těžkou techniku z Ostravy-Zábřehu. Vyprošťovací speciál Bison a spolu s ním těžkotonážní jeřáb Demag.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Po jejich příjezdu hasiči museli kvůli manipulaci s břemenem pokácet jabloň v blízkosti havarovaného autobusu. Oba speciály poté autobus opatrně vytáhly z příkopu zpět na komunikaci - Bison svými silnými navijáky jistil vůz proti převrácení, jeřáb ho postupně nadzvedával."

Po dobu vyprošťovacích prací byla silnice uzavřena, po vytažení ještě hasiči opláchli kola a podvozek autobusu od hlíny.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

BARVÍK - Pozemní stavby s.r.o. - pracoviště Kopřivnice

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků