Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský paraglidista neplánovaně přistál v Odrách na vysokém stromě, sundávali ho hasiči

Do nesnází se v sobotu odpoledne dostal polský paraglidista v Odrách na Novojičínsku. Neplánovaně přistál na vysokém stromě, kde se navíc v patnáctimetrové výšce zamotal do lan padákového kluzáku. Naštěstí se mu nic nestalo, ale sundat ho museli přivolaní hasiči.

Patnáct minut před čtrnáctou hodinou dostali hasiči informaci, že pod Tošovickým kopcem uvízl paraglidista na vysokém stromě. Toto místo v Odrách na Novojičínsku je hojně vyhledáváno fanoušky paraglidingu. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V odpoledních hodinách došlo k nehodě 44letého paraglidisty cizí státní příslušnosti. Muž odstartoval kolem 15:30 hodin v oblasti Pod Tošovickým kopcem. V průběhu plachtění mělo dojít k malé turbulenci a k poškození padákového kluzáku. Muž přistál v koruně stromů, kde zůstal viset."

K neplánovanému přistání vyrazily dvě profesionální jednotky hasičů. Z Bílovce a lezecká skupina z Nového Jičína, která se specializuje právě na zásahy ve výškách a nad volnou hloubkou. Přidali se k nim také dobrovolní hasiči z Oder.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že muž zůstal viset přibližně v 15metrové výšce na stromě, zamotaný v provazech svého křídla. Cizinec polské národnosti komunikoval a jevil se nezraněn."

Za pomoci lezecké techniky ho hasiči opatrně spustili ze stromu. Muž měl drobné tržné rány na nose, ale ošetření odmítl.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Dechová zkouška u cizince byla s negativním výsledkem."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

BMKco. s.r.o. - Rybníky II.

od 20 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

ZELBOR s.r.o. - 001

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Fashion Station s.r.o. - prodejna

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků