Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřské školy v nouzovém stavu: Důraz na hygienu, jinak běžný provoz

Zastavení školní docházky a distanční výuka se netýkaly mateřských školek. Tady život probíhá stejně jako dříve a budoucí školáci se baví, učí i užívají čerstvého vzduchu. Epidemiologická situace se tady projevila především větším důrazem na hygienická opatření.

Podívali jsme se do jedné školky na vesnici a jedné ve městě. Účast dětí je překvapivě velká, nemocnost menší nebo běžná v tomto podzimním období.

Naďa Kočařová, ředitelka MŠ Moravskoslezský Kočov: „Nemáme žádná omezení, akorát jsou přísnější hygienická opatření pro děti. Jinak veškeré činnosti, všechno prostě v běžném režimu.

„Ivana Mikesková, ředitelka MŠ Pionýrská, Bruntál: „U nás se prakticky nic nezměnilo, jedeme ve stejném režimu jako před covidem. V letošním školním roce máme 125 dětí a 20 dětí v jesličkách.“

Anketa, předškoláci v Moravskoslezském Kočově: „Učíme se počítat.“

„Já už to umím do dvanácti.“

„Musíme teď tady dávat tyhle dílky do nich a potom když tam budou všechny, všechny vyndáme.“

„Rohlíčky.“

„Pečeme cukroví.“

„Je to moc dobré.“

Ve všech školkách využívají každé příležitosti k pobytu na čerstvém vzduchu. Děti žijí také přípravou na sváteční dny a připomínají si podzimní a zimní svátky.

Naďa Kočařová, ředitelka MŠ Moravskoslezský Kočov: „Takže dneska děti pekly svatomartinské rohlíčky, chytaly svatormartinské husy, které si vyráběly z papíru a měly tady takovou překážkovou dráhu.“

Ivana Mikesková, ředitelka MŠ Pionýrská, Bruntál: „Chodíme převážně na zahradu, hodně využíváme čerstvého vzduchu, i vzdělávání provádíme na čerstvém vzduchu na zahradě."

Anketa, děti na zahradě: „Já mám ráda paní učitelku. Já taky.“

„Máme se dobře.“

Příprava budoucích školáků probíhá tedy bez větších problémů. V Kočově se do školy chystají 4, mateřská škola Pionýrská v Bruntále obohatí první třídy o 45 prvňáčků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy