Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická čelní srážka osobních aut u přehrady Šance, zemřela mladá řidička, v autech cestovaly i děti

K velmi vážné dopravní nehodě s tragickými následky došlo v úterý 17. listopadu 2020 na silnici mezi Ostravicí a Starými Hamry, nad přehradou Šance, kde se čelně srazila dvě osobní vozidla. Na místo okamžitě vyrazily složky IZS.

Nehoda se stala ve 13 hodin na silnici I/56 Staré Hamry, poblíž Samčanky, v jedné z tamních zatáček. Žena za volantem Škody Octavia z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde se měla srazit s další Octavií. V obou autech údajně cestovaly rodiny s dětmi.

Na místo okamžitě vyrazilo několik zdravotnických posádek. K nehodě vzlétl i záchranářský vrtulník z Ostravy. Jedna osoba při nehodě zemřela, lékaři už jí nedokázali pomoct ani intenzivní resuscitací. Jde o sedmadvacetiletou řidičku jednoho z vozidel. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Po nehodě zůstala řidička zaklíněna v automobilu a museli ji vyprostit hasiči. Utrpěla těžká zranění, kterým i přes poskytnutou pomoc bohužel podlehla. V každém z vozidel cestovaly čtyři osoby. Tři dospělé a čtyři nezletilé osoby byly převezeny k vyšetření a ošetření do nemocnice."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmadvacetiletá žena zůstala zaklíněná v jednom z vozidel a musela být vyprošťována. Nejevila známky života, a proto u ní byla zahájena resuscitace. V rozšířené resuscitaci pokračovaly posádky ZZS tři čtvrtě hodiny, avšak neúspěšně. Pacientka na místě podlehla poranění, které utrpěla. Záchranáři ošetřili šest zraněných – dva dospělé a čtyři děti. Muž a žena středního věku utrpěli středně těžká poranění a pozemní týmy ZZS je transportovaly do frýdecko-místecké nemocnice. Do téhož zdravotnického zařízení byly po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předány dvě děti školního věku s lehkým poraněním horní končetiny a hrudníku. Dvě děti útlého věku byly ošetřeny a letečtí záchranáři je následně přepravili do Fakultní nemocnice v Ostravě. Jejich zranění nebyla život ohrožující."

Doprava byla po dobu záchranných prací a vyšetřování zastavena a odkláněna po objízdné trase.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy