Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní instruktor ze zásahové jednotky ve Frýdku-Místku čelí trestnímu stíhání, ovlivňoval veřejné zakázky

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila policistu ze zásahové jednotky ve Frýdku-Místku ze dvou trestných činů. Vyšetřovatelé totiž přišli na to, že ovlivňoval veřejné zakázky a dokázal zajistit výhru předem dohodnutým dodavatelům. Teď mu hrozí až osm let vězení.

Dva roky pracoval policejní instruktor zásahové jednotky ve Frýdku-Místku s přípravou veřejných zakázek. Byl jedním ze zpracovatelů podkladů k zadání, které se týkaly nákupu materiálu. Ve třech případech se také podílel na zpracování zadávací dokumentace včetně technických specifikací. Zřejmě přitom přišel na způsob, jak si trochu finančně přilepšit.

Ivana Nguyenová, mluvčí GIBS: "Ovlivňoval jejich přípravu s cílem zajistit zadání těchto veřejných zakázek předem dohodnutým dodavatelům, resp. soutěžitelům a opatřit jim tak i finanční prospěch. Následně pak jako ustanovený člen hodnotící komise doporučoval zadavateli výběr těchto dodavatelů."

Jedním z dodavatelů, kteří participovali na dodávkách předmětů veřejných zakázek, byla také obchodní společnost, kterou policista podle inspekce skrytě ovládá a řídí.

Ivana Nguyenová, mluvčí GIBS: "V říjnu 2020 jsme proti policistovi zahájili trestní stíhání ze zločinu Zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a z přečinu Zneužití pravomoci úřední osoby."

Na kolik si tímto jednáním přišel zatím není přesně spočítáno, nyní mu ale hrozí až osm let vězení. Aktuálně byl až do konce vyšetřování postaven mimo službu.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

STRALNET s.r.o. - 01

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

VINAŘSTVÍ MIKROSVÍN MIKULOV a.s.

od 17 400 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků