Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dřevěná chata v Dolní Lomné shořela jak papír, uvnitř našli lidské ostatky

Obrovský požár pohltil ve středu večer dřevěnou chatu v Dolní Lomné na Jablunkovsku. Hasiči na místě zasahovali celou noc a požár má bohužel tragický konec. Po uhašení uvnitř našli lidské ostatky. Případem se proto nyní zabývají policisté. Ve čtvrtek ráno vyjížděly okolní jednotky také k požáru chaty v Hrčavě, kde bylo evidováno jedno zranění.

Nádherná dřevěná chatka kompletně celá v plamenech. Otřesný pohled, který se naskytl všem hasičským jednotkám, které se v pátek po půl osmé večer sjely do Dolní Lomné. Celkem bylo povoláno 9 hasičských jednotek, záchranáři i policisté. Požár má bohužel tragické následky.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Ohněm byl zasažen celý objekt o půdorysu 15x10 metrů. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 3,5 hodiny, zcela uhašen byl ve čtvrtečních ranních hodinách. Během zásahu hasiči objevili uvnitř objektu lidské ostatky. Příčina vzniku požáru ani škoda není dosud známá."
Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Po uhašení byly pod sutinami ohořelé chaty nalezeny pravděpodobně lidské ostatky. Policisté si na základě tohoto zjištění věc na místě převzali do své kompetence. V tuto chvíli probíhají neodkladné a neopakovatelné procesní úkony. Zjišťujeme nejen, co bylo příčinou požáru, ale také další souvislosti.

Podle informací televize Polar není doposud jasné, zda byl v chatě pouze jeden člověk nebo mohli být dva. Podle rozsahu požáru je zřejmé, že práce vyšetřovatelů musela být na místě velmi komplikovaná.

Požár zachvátil i chatu v Hrčavě

Doslova na protějším kopci pak zasahovali hasiči i ve čtvrtek ve kolem 4. hodiny ráno. Tam byl totiž ohlášen další požár chaty. Naštěstí se obešel bez ztráty na životech.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Požár střechy a podkroví z poloviny zděné a dřevěné rekreační chalupy v Hrčavě byl oznámen hasičům ve čtvrtek čtvrt hodiny před 4. hodinou ranní. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 3,5 hodiny, ještě před čtvrtečním polednem jej dohašovaly tři jednotky hasičů. Ani zde nebyla dosud zjištěna příčina vzniku požáru ani škoda."

Jedna osoba se nadýchala kouře. Požár v Hrčavě byl uhašen ve čtvrtek před polednem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy