Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Agresivní zloděj přepadl v Třinci starší manželský pár, muže zbil a ženě ukradl kabelku, předtím okradl maminku s kočárkem

Dva dny stačily třineckým kriminalistům na dopadení agresivního 30letého muže, který přepadával lidi ve městě. V den státního svátku 17. listopadu připravil maminku s kočárkem o mobilní telefon. Později pak napadl starší manželský pár, muže zbil a ženě ukradl kabelku. V obou případech okamžitě utekl. Teď mu hrozí až deset let vězení.

31letá maminka s kočárkem a ještě s jedním malým dítětem byli v úterý 17. listopadu na procházce. Na ulici 1. Máje v Třinci si jí kolem 10. hodiny vyhlédl agresivní zloděj jako snadnou oběť a zaměřil se na telefon, který držela v ruce.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Když přicházela k přechodu pro chodce, zezadu k ní přiběhl muž v kapuci, ústa měl zakryty rouškou a z ruky ji vytrhl mobilní telefon, se kterým se ihned dal na útěk."

Později se pachatel na místo činu vrátil, vycítil zřejmě další příležitost k přepadení krádeži. Vyhlédl si totiž starší manželský pár.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "V době, co se manželé dívali na vývěsní tabuli města Třinec, měl přistoupit zezadu ke starší 71leté ženě, které se snažil z ramene strhnout kabelku. Při jejím přetahování měl muž ženu srazit na zem a způsobit jí zranění v oblasti hlavy. 72letý manžel ihned zareagoval a sehnul se ženě na pomoc, toho však měl využít pachatel a staršího pána několikrát udeřit opět do oblasti hlavy, čímž mu měl způsobit krvácivá zranění. Po chvíli i s kabelkou z místa utekl."

Bohužel v kabelce nenašel zřejmě to, co hledal, žena si s mužem vyšla pouze na procházku a veškeré cenné věci jako například doklady nebo peněženku zanechala doma. V kabelce tak měla pouze běžné věci, a to kapesníčky nebo klíče od bytu. Kriminalisté se okamžitě pustili do pátrání po agresivním muži.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na základě získaného podrobného popisu muže, který poskytly jak poškozené osoby, tak svědci události, třinečtí kriminalisté vypátrali pachatele do dvou dnů."

Jednalo se o třicetiletého muže cizí státní příslušnosti, který pracuje v Česku. Po zadržení ho soud poslal rovnou do vazby.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Ve své výpovědi se ke skutkům částečně doznal, uvedl ale, že byl pod vlivem alkoholických nápojů, proto si celý incident nevybavuje. Odcizený mobilní telefon policistům dobrovolně vydal, ke kabelce sdělil, že tuto odhodil a nic si neponechal."

Soud ho teď může za zvlášť závažný zločin loupeže poslat až na deset let za mříže.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 do 19 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo NELSON Hořovice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

RUSZIN CZ s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků