Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští záložáci mají za sebou novou formu cvičení, vzdělávali se on-line

On-line výuka se nevyhnula ani vojákům v aktivní záloze. Nově mají za sebou cvičení prostřednictvím nové výcvikové platformy, právě metodou on-line. Od 19. do 27. listopadu prošlo výcvikem 171 ostravských vojáků všech hodnostních sborů. Probírala se především teorie.

Běžně musí vojáci aktivních záloh při cvičení na několik dní do terénu. Letos se ale kvůli zhoršující se epidemiologické situaci přesunuli z výcvikového prostoru do on-line prostředí. Krajské vojenské velitelství Ostrava tak chce zachovat akceschopnost armády a udržet schopnosti aktivní zálohy.

Jaroslav Medek, ředitel KVV Ostrava: "Některé armády světa mají tuto metodu výcviku již zavedenou, proto i do budoucna chceme tento typ přípravy pro vzdělávání vojáků zachovat. Armáda musí jít s dobou a hledat moderní způsoby edukačního procesu. Nová forma přípravy rozšiřuje především teoretické znalosti vojáků."

E-learnigová forma byla ideální možnost, jak záložníky zdokonalit v teorii, na kterou v běžném výcviku není tolik času. Devíti denní cvičení bylo rozděleno podle hodnostních sborů na mužstvo a poddůstojníky, praporčíky a důstojníky. Na závěr vojáky čekal souhrnný test.

René Petr, velitel ostravské roty: ",Je to pro nás nová a přínosná zkušenost. Vojáci si musí uvědomit, že jedním z pilířů pro zvládnutí taktických činností jsou teoretické základy. Těší mě, že v době pandemické krize můžeme i nadále cvičit. V případě potřeby jsme připraveni k operačnímu nasazení při řešení krizových situací."

Je možné, že členové aktivních záloh by mohli být do budoucna nasazeni v boji proti pandemii Covid-19. Proto je potřeba, aby byli záložáci vždy a na všechno připraveni.

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "S použitím příslušníků aktivní zálohy armáda počítá jako akceschopné zálohy, a to v případě, kdy kapacity profesionální armády již nebudou postačovat."

Armáda České republiky v letošním roce plnila a dále plní celou řadu úkolů spojených s pandemickou krizí. Všechny úkoly doposud zastávali profesionální vojáci.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Kolektor Tesla Jihlava s.r.o.

od 31 000 Kč/měsíc

Detail

NAVEL, spol. s r.o., Plzeňský kraj

od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

StaffLines, s.r.o. - Říčany

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků