Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hlavní tah na Slovensko na Jablunkovsku zablokovaly nabourané náklaďáky

Vážná dopravní nehoda zablokovala hlavní tah na Slovensko u Mostů u Jablunkova. Srazily se tam dva nákladní automobily.

Nehoda se stala ve čtvrtek po 18. hodině. V důsledku zásahu hasičů a vyšetřování byla vozovka po nejnutnější dobu neprůjezdná, později byla částečně zprůjezdněna. V místě se vytvořily kolony z obou stran. Policisté odkláněli dopravu po objízdné trase po staré silnici přes Mosty u Jablunkova. 

Nehodu měly dva nákladní automobily. Jeden chorvatský kamion jedoucí ve směru na Polsko a druhý pro převážení automobilů s polskou registrační značkou. Kamion skončil převrácený na silnici, poškozené je i druhé auto s přívěsem. 

Podle svědků mělo jedno auto stát na krajnici kvůli poruše, a to už od středy. Proč do něj vrazil druhý nákladní automobil, zjišťují policisté. 

Vše nasvědčuje tomu, že řidič kamionu přehlédl odstavený nákladní automobil s přívěsem stojící u krajnice. V poslední chvíli chtěl srážce zabránit, to se nepodařilo. Přesto, že strhl řízení, přívěs rozpáral návěs, kamion přejel do protisměru, kde se převrátil. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR: "Z vyšetřování zatím vyplývá, že řidič kamionu nevěnoval dostatečnou pozornost řízení a narazil zezadu do odstaveného nákladního vozidla. Po nárazu byl odhozen do protisměru, kde se převrátil a došlo k rozsypání nákladu, úniku provozních kapalin a lehkému zranění řidiče. V průběhu řešení dopravní nehody, byly osobní vozy a dodávky vedeny po objízdné trase přes Mosty u Jablunkova. Kamiony musely vyčkat, protože na objízdné trase je úzký most. O dopravní situaci jsme informovali také naše slovenské kolegy. Uzavírka silnice byla odhadnuta zhruba do půlnoci."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy