Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horních Bludovicích i v Dolní Lutyni se převrátily popelářské vozy, sníh a ledovka trápí řidiče od rána

Desítky dopravních nehod zaměstnávají od pondělního rána hasiče, policisty i záchranáře. Teploty totiž klesly pod nulu, napadl drobný sníh a cesty na mnoha místech v Moravskoslezském kraji namrzly. Dopoledne se v Dolní Lutyni převrátil popelářský vůz a stejně tak se situace opakovala i odpoledne v Horních Bludovicích, v Raškovicích se dostal do kolize autobus MHD nebo na hlavním tahu z Ostravy na Opavu vylétlo auto ze silnice.

Úzká cesta, která se během chvíle proměnila v led dala pořádně zabrat popelářům z Horní Suché. Ve čtvrtek odpoledne projížděli z Horních Bludovic, částí Záguří, do Těrlicka a během chvíle se i s vozem převrátili.

Řidič popelářského vozu: "Jel jsem úplně pomalu, protože to bylo tak zledovatělé, že jinak to nešlo. Jakmile jsem ale najel na okraj, tak už se to se mnou vezlo. Nešlo nic dělat a převrátili jsme se."

Naštěstí se nikomu z posádky nic nestalo. Hasiči si na místo povolali po 14. hodině těžkou techniku. Jeřáb, vyprošťovací automobil a začali stavět popelářský vůz zpátky na kola. Po dobu zásahu bude místo na nějakou dobu neprůjezdné. Podobnou nehodu museli řešit hasiči a policisté i dopoledne v Dolní Lutyni.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V jedenáct hodin dopoledne jsme dostali informaci o havárii popelářského vozu do příkopu v ulici Rychvaldská, nehoda se obešla bez zranění. Mezi 13. a 14. hodinou byla silnice kvůli vyproštění vozu zcela uzavřena."

V Raškovicích se připletl do nehody autobus MHD. Naštěstí, i když to tak vypadalo, tak nešlo o vážnou dopravní nehodu.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Autobus vjel do pravotočivé zatáčky, za kterou stál pracovní stroj. Bohužel vlivem povětrnostních podmínek a stavu vozovky došlo ke srážce. Z protisměru mezitím jelo nákladní vozidlo, kterému se podařilo před nehodou zastavit, bohužel do tohoto vozidla narazilo ještě další vozidlo. Nikomu z řidičů, ani z cestujících v autobusu se nic nestalo, dechové zkoušky byly u všech řidičů negativní."

Počasí překvapilo řidiče už od ranních hodin, kdy se v kraji stala řada dopravních nehod. Některé silnice jsou navíc kvůli úplné ledovce aktuálně stále uzavřené a neprůjezdné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy