Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté pátrají po pachatelích krádeží peněženek v obchodech

Hned několik případů krádeží osobních věcí prověřují v těchto dnech kriminalisté napříč celým Moravskoslezským krajem. Většinou jsou cílem zlodějů senioři, kteří zapomínají být obezřetní. Často například nechají osobní věci v nákupním košíku bez dozoru nebo je zkrátka dokáží zloději okrást, aniž by si toho všimli.

Jeden z případů se odehrál v polovině listopadu v prodejně potravin Ostravě-Vítkovicích. 63letá žena si při nakupování odložila peněženku na pult se zbožím a zapomněla na ni.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Té si všiml všímavý zákazník. Měl si ji vzít do svého vozíku a v nákupu pokračoval. Žena v peněžence měla mimo jiné osobní doklady, finanční hotovost převyšující 1.000,- Kč, ale také dvě platební karty."

Naštěstí muže zaznamenala kamera a policie teď prosí veřejnost o pomoc při jeho ztotožnění.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté by přivítali jakoukoli informaci, která by vedla k jeho ztotožnění. V případě jakýchkoliv poznatků se obraťte na linku 158, případně na telefonní číslo 974 728 201 nebo na nejbližší policejní služebnu."

Po dalším zloději pátrají také ve Vrbně pod Pradědem. 9. prosince chvíli po 16. hodině využil v supermarketu na Jesenické ulici chvilkové nepozornosti 56leté ženy.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Z igelitové tašky, kterou měla uloženou v nákupním vozíku, jí odcizil peněženku červené barvy s finančními prostředky v bankovkách i v drobných mincích, s různými osobními doklady a s platební kartou, čímž poškozené vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 3 tisíce korun."

Podobná situace se odehrála i 3. prosince kolem 13. hodiny v supermarketu na ulici Sokolovská v Novém Jičíně. Tady zatím neznámý zloděj okradl 69letou ženu.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Z kabelky, kterou měla poškozená pověšenou přes rameno, jí odcizil dámskou peněženku zelené barvy s finančními prostředky na hotovosti, s různými osobními doklady, s platební kartou a s různými slevovými a věrnostními kartami, vše v celkové hodnotě 2 a půl tisíce korun."

Buďte proto v době předvánočních nákupů obzvláště opatrní a nenechávejte věci bez dozoru.

Témata: policie,  krádež
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků