Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvojice potápěčů měla na Slezské Hartě technické problémy, jeden z nich zemřel

Dramatická záchrana dvou potápěčů se odehrála v neděli odpoledne na Slezské Hartě. Při ponoru měli technické problémy a po vytažení na břeh nejevil jeden z nich známky života. Svědkové a následně záchranáři se ho snažili oživit, vrtulník ho přepravil rychle do nemocnice, kde o jeho život bojovali ještě lékaři, bohužel marně. Druhý z potápěčů skončil v hyperbarické komoře v ostravské městské nemocnici.

Záchranáři byli do akce povoláni v neděli po 13. hodině. K vodní nádrži Slezská Harta v obci Leskovec nad Moravicí okamžitě vyjely dvě sanitky a vzlétl také vrtulník z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Skupinka mužů se potápěla v přehradě, přičemž u dvou z nich došlo k technickým obtížím během ponoru pod hladinou. Jeden z mužů byl po vynoření dotažen ke břehu svým kolegou."

Bohužel u něj došlo k selhání oběhu, svědkové ho proto začali okamžitě oživovat. Vzápětí je vystřídali záchranáři.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky ZZS se pokoušely obnovit činnost srdce postiženého za pomocí přístrojem prováděné nepřímé srdeční masáže, léků podávaných do kostní dřeně a umělé plicní ventilace. Jejich snaha však nevedla k úspěchu, a proto byl týmem letecké záchranné služby za kontinuální resuscitace přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

Tamním zdravotníkům byl muž předán ve stavu selhání všech základních životních funkcí, přesto boj o jeho život nevzdali a dělali co mohli. Druhý z potápěčů naštěstí přežil, ale také skončil v nemocnici.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "O rok starší muž jevil po vynoření známky zdravotních obtíží, byl však při vědomí a se záchranáři komunikoval. Pozemní posádka ZZS jej transportovala do Městské nemocnice v Ostravě, a to k další léčbě s možností využití hyperbarické komory."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy