Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský domov v Řepištích obsadili vojáci, musejí se postarat o nakažené děti místo nemocných zaměstnanců

Velmi neobvyklá situace nastala v Dětském domově blahoslavené Marie Antoníny Kratochvílové v Řepištích. Do zařízení nově nastoupilo 6 vojáků, kteří se budou starat o tamní děti. Všechny děti i téměř celý personál měli totiž pozitivní testy na Covid-19.

Na základě nařízení Generálního štábu Armády České republiky byli do zařízení 9. prosince vysláni dva příslušníci Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Budou tam plnit roli pedagogů.

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Další 4 vojáci ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice, kteří mají na starosti logistickou podporu a pomoc při péči o děti přijeli do Řepišť už o den dříve."

V dětském domově je 7 dětí, o které se běžně stará dohromady 10 zaměstnanců. Jenže 9 z nich bylo pozitivně testováno na Covid-19 a muselo tak jít na nemocenskou. Stejně tak se na základě testů ukázalo, že koronavirus má i všech 7 dětí. Pomoc armády tak byla nezbytně nutná.

Richard Pasírbek, velitel čety, vychovatel: "Ocitli jsme se ve zcela bezprecedentní situaci, kdy jsme kompletně museli zabezpečit úplný chod dětského domova včetně péče o svěřené osoby pod vedením jediného přítomného kmenového zaměstnance tj. paní ředitelky. Vzhledem k úrovni mentálního a tělesného postižení všech svěřenců, kdy si někteří neumí dojít ani sami na záchod, neumí mluvit, sami se najíst apod., se jednalo vskutku o nelehký úkol."

Dle slov ředitelky Soni Tarhoviské se vojáci úkolu ujali se ctí a plně dokázali zastoupit nepřítomný personál.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy