Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár dvojdomku na Bruntálsku způsobil škodu za dva miliony korun, zasahovali hasiči ze dvou krajů

Přes 3 hodiny bojovalo pět hasičských jednotek ze dvou krajů v sobotu nad ránem s požárem střechy dvojdomku v obci Dvorce na Bruntálsku. Nikomu se naštěstí nic nestalo, požár ale způsobil škodu za dva miliony korun. Proč začalo hořet se zatím neví.

Požár byl hasičům ohlášen v sobotu minutu před půl třetí ráno. Na místo byli okamžitě vysláni profesionální hasiči z Bruntálu a spolu s nimi dobrovolné jednotky z obcí Lomnice, Budišov nad Budišovkou, Dvorce a také hasiči ze sousedního Olomouckého kraje z Moravského Berouna.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu prvních jednotek k požáru byla již střecha objektu zasažena plameny, hořelo v podkroví i v prvním nadzemním podlaží. V domě se naštěstí nikdo nenacházel - všichni budovu stačili bezpečně a včas opustit."

S ohněm bojovali hasiči více než 3 hodiny.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Lokalizovat požár se několika vodními proudy v dýchací technice zvenku i zevnitř objektu podařilo sedm minut po čtvrté hodině ranní, zcela zlikvidovat až po půl sedmé. Velitel zásahu poté nechal na místě na dohled dva vozy místní dobrovolné jednotky."

Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda byla vyšetřovatelem na místě předběžně odhadnuta na 2 miliony korun.

Témata: požár,  hasiči,  HZS MS kraje
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků