Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O antigenní testy je velký zájem. U FNO na ně lidé čekají v dlouhých frontách

Lidé zaplnili covid centra po celé republice. Na bezplatný antigenní test mají nárok všichni klienti zdravotních pojišťoven, a to jednou za pět dní. Možnost nechat se otestovat mají lidé do 15. ledna.

Covid centrum u ostravské fakultní nemocnice zažívá dennodenní nával. Lidé tady čekají na antigenní testy, které jsou dobrovolné a zcela zdarma. Jen za uplynulý víkend tady otestovali na 1200 zájemců.

Petra Petlachová, mluvčí FNO: “Když si uvědomíme, že ve fakultní nemocnici provádíme zároveň provádíme i PCR testy, a těch jen za uplynulý víkend bylo provedeno 1300, tak o tomto víkendu naše covid centrum, odběrová místa navštívilo 2 a půl tisíce klientů.”

Nejčastěji se lidé testují proto, že chtějí mít jistotu, že o svátcích nenakazí své blízké, se kterými se chtějí setkat.

Anketa: zájemci o antigenní testy: “Tak jsou Vánoce, tak kvůli tomu, že jo Vracím se domů ze školy, tak kvůli tomu hlavně. Já si myslím, že to snad bude negativní, že nemám žádné příznaky, tak snad to bude v pořádku.”
“Já bych už hrozně ráda chtěla vědět, že už to mám za sebou a že už se nemusím bát, že to chytnu. S hlavně, že nikoho nenakazím, takže doufám, že moje výsledky budou pozitivní.”

Na antigenní testy rozhodně nechoďte, pokud se předem nezaregistrujete. Může se totiž stát, že si odstojíte dvouhodinovou frontu a nakonec vás ani nevyšetří.

Petra Petlachová, mluvčí FNO: “Lidé, kteří mají zájem o antigenní testování, se musí zeregistrovat v systému Rezervatic, který provozuje Ministerstvo zdravotnictví. Tyto stránky jsou dostupné jak přes portál FNO. tak přímo přes portál MZ.”

Zatímco minulý týden měla pozitivní test na covid-19 zhruba třetina zájemců o antigenní testy, teď se tento počet ustálil na 10 procentech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy