Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Praděd opět jezdí autobusy. Ihned je zaplnili pěší turisté a běžkaři

Nejvyšší hora Jeseníků, Praděd a jeho okolí je rájem běžkařů a pěších turistů. Dosud pro ně ale nebyla dostupná. Autobusy kvůli covidu stály a omezena byla i automobilová doprava. Teď už se kyvadlová doprava z Hvězdy na Ovčárnu opět rozjela a turisté se tam jen hrnou.

Běžkaři a pěší turisté si už mohou užívat přírodního sněhu na Pradědu, kam opět jezdí autobusy. Kyvadlovou dopravu z Hvězdy na Ovčárnu na více než 2 měsíce přerušila pandemie koronaviru.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “V tomto roce jsme museli udělat zásadní opatření. S příchodem covidu jsme se rozhodli, že zastavíme dopravu na Praděd. Ale my si uvědomujeme, že Praděd je velmi navštěvovanou horou a pro tu zimní sezónu, hlavně Vánoce, potom Nový rok jsme přidali autobusy.”

Veškeré informace o kyvadlové dopravě najdete na webu jeseníky-praded.cz, kde jsou i informace o počasí a další pokyny, kterými byste se měli řídit.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: “Aby se nám nestávalo to, co se stává každý rok, kdy já potom v těchto svátcích dostávám milion mailů naštvaných lidí, že zůstali nahoře. Každý, kdo přijede nahoru, by měl vědět, v kolik ten poslední autobus jede dolů a ten poslední autobus nevezme 300 lidí. Vezme opravdu pouze těch 60 a zbytek má smůlu.”

Na Praděd momentálně míří zejména pěší turisté, běžkařů je tam zatím málo.

Anketa: návštěvníci Pradědu: “Nahoře aktuálně je tam mlha. Dopoledne to bylo lepší, svítilo sluníčko, ale teď tam padla mlha a fouká, ale krásný rodinný výlet.”
“Vyšli jsme si dneska na Praděd, bylo to úplně super, krásné počasí nahoře bylo azuro, ale potom se to změnilo v mlhu, takže paráda.”

Běžkaři se momentálně mohou vydat na strojově upravenou trasu z Ovčárny na Praděd a na Švýcárnu a dále pak na Červenohorské sedlo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků