Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž z Třince koupil přes inzerát 29 kubíků smrkového dřeva, na doručení čekal marně půl roku

Palivové dříví za velmi výhodnou cenu. Nabídka, která zlákala na nákup 26letého muže z Třince. Za palivové dříví zaplatil už v červenci 12 tisíc korun a na dodání čekal půl roku. Až nyní to oznámil policii, ta teď pátrá po podvodníkovi, kterému hrozí až 8 let vězení.

26letý muž z Třince chtěl využít výhodné nabídky inzerátu, který nabízel k prodeji palivové dřevo a zásobit se tak několika kubíky kvalitního otopu na zimní měsíce. Bohužel se stal obětí podvodníka.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Jak sám poškozený v protokolu uvedl, s prodejcem se domluvili na odkupu 29 kubíků smrkového dřeva, za což zaplatil zálohu ve dvou splátkách na účet prodávajícího v celkové výši 12.000,-Kč. Zbytek dohodnuté částky měl dle domluvy zaplatit řidiči, který měl dříví v průběhu měsíce července loňského roku dovézt na adresu kupujícího."

Jenže na dodávku čekal kupující marně půl roku. Až ve středu 6. ledna oznámil policistům, že se zřejmě stal obětí podvodu. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policistům sdělil, že i když s ním prodávající přestal v létě komunikovat a profil s inzerátem zrušil, stále doufal, že se svého dříví dočká."

Po vykutáleném podvodníkovi teď pátrají policisté. Není vyloučeno, že může mít na svědomí mnohem více podvedených lidí, kteří to ale neoznámili.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvodu, za což může být pachatel s ohledem k vyhlášenému nouzovému stavu odsouzen trestem odnětí svobody až na 8 let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy